Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell sültkrumplit sütni?

Hogy kell sültkrumplit sütni?

Figyelt kérdés

Elhagyott a barátnőm, de én vettem aházat , így én itt maardtam, ő meg itthagyott, ennék vaalmit, de nem tudok főzni. Azt tudom, hogy olajba kell tenni. De kb mennyibe? szóval szomszéd aztmondja, hoyg egy palack vénusz üvegből a serpenyőbe öncsek kb negyedéig a serpenyőnek, anyám aztmondja ő is így süti a krumplit, de a sportóló ismerosom azt mondja h vegyek vmi spray szeru olajat és abbol fujjak 2-3 fujast. Most akkor hogy, ti hogy szoktátok köszönöm.

(Azt , hoyg exbaratnőm hogy csianlta nem tudom, mert sosem voltam szinte a konyhában, a gázt is fél napba telt, mire rajottem hogy kell begyujtani.)

Köszi, ha leírod, te hogyan sütsz burgonyát.



#krumpli, sütés, főzés, burgonya, hámozás, asszonmunka
2022. jan. 12. 21:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
80%
Menj haza anyukádhoz és süt neked krumplit. 😂
2022. jan. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%
Ízlett anyád főzte, amíg az ő kajáját etted? Ha igen, akkor csináld úgy, ahogy ő javasolja.
2022. jan. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Igen ízlett, de jó lenne, ha leírnátok, hogy Ti hogyna szoktatok krumplit sütni, mert egyrészt ez a kérdés, másrészt, most, hogy hírtelen sok időm lett, tudok kísérletezgetni. Nem vagyok ez a kalóriaszámolós matekos arc, de azért gyúrok én is és tényleg jó lenne azért egészségesen ennem. :D


Értékelem és köszönöm a választ, Anyám évtizedekig etetett, etet ha nála vagyok :D És 2. Te sem mondasz hülyeséget, de azért érdekelne, hogy Ti hogy sütitek a krummplit.

Köszönöm :D

2022. jan. 12. 22:03
 4/29 anonim ***** válasza:
62%
Mindmegette.hu
2022. jan. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%

Tegyük fel, hogy tényleg nem tudod.

Megfogod a serpenyőt, kb 2 ujjnyi etolajat beleontesz, majd begyujtod alatta a gázt. Várod, hogy felmelegedjen, pár perc múlva beledobsz egy szál krumplit, majd ha serceg, azt jelenti hogy kellően meleg az olaj. A kisutni kivant mennyiseget belerakod az olajba, de ovatosan, nehogy megegesd magad vele.

Pár percig sutod, néha megmozgatod benne a krumplit egy fém eszkozzel, majd mikor a kívánt színt eléri, akkor kiszeded. Ne felejtsd el elzárni a gázt a serpenyő alatt.

Ja és lehetőleg ne használd fel újra az etolajat, egészségtelen. Gyűjtsd, majd add le olyan boltban, ahol átveszik.

2022. jan. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
77%
Nehogy megégesd magad!
2022. jan. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
83%
Ha mirelit krumplid van, nem frissen pucolt, akkor olaj nélkül, sütőben is készítheted. Belemegíted a sütőt a csomagon jelzett hőfokra (általában 180-200 fok) és tepsibe rakod a fagyos krumplit. Alsó-felső vagy légkeveréses fokozaton a csomagon jelzett (általában 20-25 perc) ideig sütöd a középső sínen. Ha szép aranybarna, akkor kész. Nem kell az olajjal szórakozni, egészségesebb így.
2022. jan. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
81%
Én is ezt akartam, a legtöbb mirelit gyorskaját sütőben a legegyszerűbb, olaj nélkül.
2022. jan. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
88%
De friss krumplit is lehet sütőben vagy mikróban crisp funkcióval, csak egy kis oliva vagy sima olajat kell rálocsolni, megsózni. Nem pont ugyanaz a végeredmény, de szerintem olyan finom így is.
2022. jan. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

10-esen kívül mindenkinek köszönöm.


2 újjnyi olaj? Akkor tenyleg sokat teszek bele, ezer érzem h nagyon olajos a krumpli.


Mirelitet évi 1x hasznalok max, de ezt a sutos dolgot nem is tudtam. Sokat tanultam tőletek :D

2022. jan. 13. 00:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!