Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Feladom, egyetlen maradt...

Feladom, egyetlen maradt amiből még le tudunk faragni az az étel, miket főzzek ami olcsó?

Figyelt kérdés
Eddig sem kaviár és fekete erdei sonka meg lazac volt a menü, figyelem a leàrazott termékeket is, de valahogy mostanàban nem jövök ki a konyhapènzből.

2022. jan. 16. 20:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
krumplistésztát
2022. jan. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Hányan vagytok, mennyi a havi kajapénz? Senki nem cigizik, vagy kávézik a családban? Mert ezekről hamarabb le lehet mondani, mint a kajáról.

Az a baj, mint te is tudod, minden drága, nem csak a hús. Igazán olcsó ételek a különböző tésztafélék: krumplis, káposztás, grízes tészta, tojásos nokedli, morzsás nudli cukorral vagy lekvárral stb.

Krumplileves, bableves, lencseleves vagy főzelék tükörtojás feltéttel, zöldségleves, pirított búzadara gyümölcsmártással, paprikás krumpli nokedlivel vagy virslivel. Krumplis pogácsa, palacsinta, hamusgulyás leves stb. Viszonylag még olcsó a csirkecomb, a csirkemáj, többféle variációban elkészíthető.

Hirtelen ennyi.

2022. jan. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Kávézunk, erről nem szeretnénk lemondani. De az egyik legolcsóbbat isszuk. Nem dohányzunk, alkoholt sem iszunk.

Igen minden drága.Pedig én tudtam spórolni, de most nem hogy spóroljak ki sem jövök. Az étel ötleteket köszi.

2022. jan. 16. 20:50
 4/21 anonim ***** válasza:
81%
Hány fő? Felnőtt/gyerek? Kor/aktivitás? Havi kajapénz?
2022. jan. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%
Mennyi pénz jut kajára és hányan vagytok, ebböl hány felnött és hány gyerek, ök mennyi idösek?
2022. jan. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem konkrét összegek érdekelnek hanem ötletek, az összeg úgysem mérvadó főleg ennyire vàltozó àrak esetén, pl felírok valamit a menütervbe aztán már pár nap és nem annyi. 2 felnőtt és 1 gyerek.
2022. jan. 16. 21:40
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Takarekoskonyha blog!
2022. jan. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%
Nekem ugyan nem kell ennyire spórolnom, de én is egy kicsit jobban odafigyelek, hogy ne pazaroljunk, mert elég sok kaja ment a kukába. Ha marad kenyér, akkor abból vagy pirítóst csinálok, vagy meleg szendvicset, vagy bundás kenyeret.
2022. jan. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

Keresd az akciós almát ah most az idényggyümölcs meg néha narancsot is lehet jó áron találni

A zöldségből friss vagy konzerv helyett fagyasztott

Részesítsd előnybsn a szárag gabonákat és húvelyesek (pl konterv baba helyett szárazbab amit beáztatsz). Illetve rizs mellett már kb ugyanannyiba kerul a bulgur, quinia eseteg hajdina. Ezeket egyszer kell megvenni es gyerekre 50, felnottekre 75-75 grammot szamolva etkzesenkent egy kilos csomag eleg 5 etkezesre.

Husfelet is ugyesen kell választani, karaj, csirkemell, szűzérme helyett szuperjó a csirkecomb, ami laktatóbb is a tapanyagokat tekintve mint a mell és kb feleannyiba kerul. Ugyanez szárnyra.

Csinálhatsz laktatóbb leveseket, kenyérrel. Egy kiló répa, fagyasztorr zoldborso, bele jó nagy adag aluska, kis petrezselyem. Igazából a leves nagyon tud spórolós kaja lenni, foleg ha az ember kenyeret eszik hozza

Ha pedig altalanossagban ugyanazoakt az eteleket tudod enni akkor a fuszerezessel erhetsz el valtozatossagot


Ha most vagy a fenti szinten es ennel is jobban akarsz sporolni akkor pl kezdj el sok huvelyest ennj. Lencsefasirt, babkrém stb. Lilahagyma, fott fuszerss bab megy a tuemixba fuszerekkel es ezt tezsed a kenyerre, igy mas nem is kell


A krumpli annyira nem olcsó mint régen tehát azt nem mondanám mint az elozo. A tesztat viszont igen. Sjatamarkas feher tesztak hasonloak minf a gabonak, szerintem nektek egy fel kilos caomag eleg majdnem ket etkezesre.

Nekem az egyik olcsó fegyverem a besakel mártás, olaj, liszt és tej kell bele meg pici fuszer es mehet barmirs. Rizsrey husra, twsztara. Pl a sajros tssztat maig ugy esszuk higy besamelbe keverunk reszelt sajtor

2022. jan. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
18%
Előttem szóló gyümölcs dolgaihoz annyiban szólnék hozzá, hogy az írások szerint fél óra az emésztési ideje, így nem túl gazdaságos , ha utána hamar éhes leszel. A gyümölcsben levő vitaminokat gyümölcslé formájában jobb felvenni, a rostot pedig rizzsel, burgonyával is pótolhatod. Számomra a főt burgonya nagyon laktató, szerintem másnak is. Épp most vettem a Pennyben másfél literes almalevet 220 Ft-ért , ez nem sok (20%-os) gyümölcstartalmú, de nagyon finom, míg egy másik ami, 1 literes , az 100%-os, de nem annyira jó ízű . Szerintem ezekkel érdemesebb operálni a gyümölcs helyett.
2022. jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!