Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok egyszerűen elkészíthet...

Írnátok egyszerűen elkészíthető, alacsony kalóriatartalmú ételeket?

Figyelt kérdés
Fogyókúrába és futásba kezdtem hó elején. Nem jut sok időm főzésre, a munkahelyen menüt rendelni pedig nem merek. Van egypár diétás étele az étteremnek, de nem tudhatom, mennyi és mi van benne pontosan (múltkor pl. zöldséglevest kértem, de konkrétan úszott az olaj a tetején). Nagyjából 3/4, nagyon max 1 órám lenne naponta a kaja készítésre. Néztem recepteket, de ilyen-olyan mártásos zöldségragú göngyölt mozarellás csirkemell + hasonló dolgokat találtam, amikre nekem nincs időm. Kérnék tőletek olyan ötleteket, amik tényleg nagyon egyszerűek, gyorsak és alkalmasak fogyókúrához? (csirke vagy hal jöhet, zöldségből, levesből bármilyen!)

2022. jan. 17. 13:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Saláták (egészítsd ki sajttal, csirkemellel vagy tonhallal)

Rántotta

Natúr csirke + rizs

Mást napi egy órával nem igazán lehet elkészíteni. Esetleg krémlevesek vagy egyéb Levesek rántás nélkül

2022. jan. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Bolognai, de tészta helyett cukkínivel. Nyers vagy felcsíkozva karikázva akárhogy kicsit oliva olajon meg sütni azt annyi. Én nyersen szoktam. Zöldség leves az korlátlanul. Tele vágom erős paprikával, meg annyi zöldséggel hogy megáll a kanál. 2x degeszre eszem magam, nem leszek éhes... Ha kell energia dobhatsz bele egy kevés bulgurt. Negyed óra alatt megszívja magát, de só igénye nagy neki, mert sótlannak fogod érezni a levest :)

Pörkölt savanyúsággal. (Zúza pörkölt pl káposztával, Csirke pörkölt alma paprikával vagy uborkával.)

Arra érdemes figyelni hogy ne nyakig cukros legyen.

Főzelék. Borsó, villám gyors. Maradék pörivel :)

Lencse főzelék. Magyarosan, alá hagyma, szalonna, kis kolbász, sok fokhagymával, babérral, minimális lisztel, kis piros paprikával.

Vasárnap eleve megfőzöl hétfőre. Ha nem akarod ugyan ezt enni akkor keddre, és hétfőn valami mást csinálsz.

Pár szelet sült hús vagy rántott hs, ilyen előre össze kevert salátával.

Olyat keress amiben van tartalmasabb zöldség sok. Répa, retek, ilyesmi.

Sima lecsó. Igazából kockára vágsz minden féle zöldséget belevágod egy lábasba kis hagyma alá, paradicsom nyilván kell bele aztán eldöntöd hogy így, tojásosan, vagy kockázott hússal. Mindegyik más étel.

Sült csirkecomb a sütőben. Salátával, vagy párolhatsz mellé zöldséget, savanyúság. Amivel akarod. Ehetsz sokat eltelít szénhidrát még is kevés.

2022. jan. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!