Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha rántott gombát csinálok...

Ha rántott gombát csinálok feltétlenül el kell távolítanom a szárát?

Figyelt kérdés
Zöldfülű vagyok főzés téren, remélem nem kérdezek nagy butaságot, de vettem dobozos csiperke gombát és elég kicsik. Arra gondoltam, hogy nem távolítom el a tönkjét/szárát és úgy rantom ki. Kivitelezhető?

2022. márc. 8. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Persze. :) Nem muszáj leszedni a szárát, az is abszolút ehető.
2022. márc. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2022. márc. 8. 19:49
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon sok étteremben is a szárával együtt rántják ki. Minek dobnád ki a gomba nem kis részét, mikor az ugyanolyan mint a kalapja? Igazából mi csak akkor szedjük ki a szárát, ha töltött gombát akarunk csinálni, de ilyenkor a szár felkarikázva megy a fagyasztóba és később lesz belőle pld. egy gombás rántotta, vagy belemegy egy gombapörköltbe.
2022. márc. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi neked is a választ, tudom hogy ehető az a része is, csak minden receptben amit néztem, ki volt szedve a törzse, ezért kérdeztem. :)
2022. márc. 8. 20:04
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Privátban válaszoló vagyok, átlagos vagy nagyobb gombáknál (a privátban említett problémán kívül) a magas víztartalom, és alapvetően a formája is ok lehet, miért töri ki mindenki a tönkjét.

A túl sok víz elvizesíti az olajat, magában a fejben is viszonylag sok a víz, a tönkje ezt még fokozza.

Ha kitöröd a tönkjét, hamarabb átsül, könnyebben eléri a maghőmérséklet a megfelelő szintet, jóval nagyobb a tömeghez viszonyított bundázott felület, tehát sültebb, roppanósabb eredményt tudsz elérni, csak a gomba kalapjával.

Ugyanakkor erre a problémára is megoldás az, amit javasoltam neked.

2022. márc. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Nagymamám mindig kiszedte a szárát, de azokat is bepanírozta és kisütötte mindig külön.
2022. márc. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Én kiszedem a tonkjet .
2022. márc. 9. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

5. Végül úgy csináltam ahogy javasoltad, félbevágtam és úgy rántottam ki, imádtam :)

Nagyon jót írtál egyébként, észrevettem, hogy kicsit vizesebb volt, akkor ezek szerint a törzse miatt, de nekem így még jobban is ízlett, úgyhogy legközelebb is így csinálom :)

2022. márc. 9. 12:12
 9/9 A kérdező kommentje:
6. Erre is gondoltam, de olyan pici gombákat vettem, hogy nem akartam a két centis kis törzsüket külön bepanírozni,de amúgy ez is jó ötlet :)
2022. márc. 9. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!