Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha a tavalyelőtti ribizlit...

Ha a tavalyelőtti ribizlit most megcsinálom szörpnek az fogyasztható lenne? Most került elő a mélyhűtőből.

Figyelt kérdés
2022. ápr. 22. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem már nem kellene.
2022. ápr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Simán!


Én tegnapelőtt főztem egy kis adag ribizlilekvárt, kb. 3 éves mélyhűtött ribizliből. Picit jégkristályos volt már, de ezen kívül semmi baja nem volt.

2022. ápr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Annak a gyümölcsnek valószínűleg még semmi baja, hiszen a fagyasztás konzervál.
2022. ápr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Valószínűleg az ÁNTSZ nem engedné felhasználni pl étteremben, de semmi bajod nem lesz, ha a fagyasztód -20 fok körül volt mindig. Szóval ha ilyen régi típusú hűtőd van kis fagyasztópolccal, én nem használnám fel, de ha modernebb fagyasztód van, ami -18 fok alatti, szerintem semmi baja. a hőmérséklet nem mindegy, és az sem, hogy volt tárolva. Ha légmentesen le volt zárva, lehetőleg kevés levegővel körülötte, akkor olvaszd ki, ha nincs alkoholos szaga, akkor megeheted.
2022. ápr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer fel volt esetleg olvadva (pl hosszabb áramszünet, költözés), akkor már ne edd meg! Ha frissen eltetted, és nem változott a hőmérséklet, nem lesz bajod vele.
2022. ápr. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5: az csak a húsokra vonatkozik...


Zöldség-gyümölcsnél legfeljebb csak az állaga nem kellemes már, ha egyszer fel volt olvadva. De lekvárként, főleg szörpként meg úgyis mindegy, hiszen kb. péppé fő.

2022. ápr. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Modern fagyasztó, állandó hőmérséklet. Dupla zacskóba volt csomagolva, kibontva sosem volt.
2022. ápr. 22. 17:52
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
7: akkor semmi baja - nyugodtan főzd meg jamnek v. szörpnek.
2022. ápr. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!