Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lávasüti tejcsokival, sehol...

Lávasüti tejcsokival, sehol se találok receptet. Ti tudtok? Néztem a neten, de nem találtam. Van egy jó étcsokis receptem, sikerült is a süti, de nem szeretem az étcsokit.

Figyelt kérdés

Kísérleteztem: 100g étcsoki helyett, 50g étcsoki 50g tejcsoki, de a massza sokkal folyékonyabb volt, mint amikor csak étcsokival csináltam. Sütés után a süti nem szilárdult meg és folyékony maradt.

Gondolom azért mert a tejcsokiban van tej és az sokkal folyékonyabb állagúra olvadt.

Ha nem tudtok receptet, akkor arra van ötletetek, hogy ha legközelebb csak tejcsokival csinálom, akkor mit változtassak? Rakjak több lisztet és a felolvadt csokiba több vajat? Vagy mitől lesz olyan sűrű a tészta, mint az étcsokival?



2022. jún. 2. 06:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
A lavasuti lenyege, hogy folyékony legyen....
2022. jún. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Most viccelsz? :D Láttál már valaha, vagy ettél már?

A belseje folyékony, de kívül szilárd.

2022. jún. 2. 06:36
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Nos, nem volt egyértelmű amit írtál. "Sütés után a süti nem szilárdult meg és folyékony maradt."
2022. jún. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
2022. jún. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen csak a mesében van.

Tegyél bele az étcsoki mellé több cukrot ha nem bírod megenni. A süteménybe étcsoki való, nem véletlen, hogy nem tudtad megcsinálni tejcsokival.

2022. jún. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
A tejcsoki szárazanyagtartalma sokkal kisebb, tehát folyékonyabb. Esetleg valamivel szilárdíthatod, pl keményítővel. Nagy eséllyel nem müködik, de te akarsz tejcsokis lávasütit 🤷‍♀️
2022. jún. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5- Volt, hogy több cukrot raktam, de túl édes lett és eleve nem ízlik az étcsoki miatt.

Szerintem meg nem kell elfogadni mindent. Főzésben és sütésben is mindig kísérletezek, változtatok a saját ízlésem szerint és sokkal finomabb szokott lenni úgy.

6- Köszönöm a tanácsot, de szerintem úgy nem lenne jó.

Majd nézek angolul recepteket, ők sokkal találékonyabbak és látom, hogy ti sem értetek annyira hozzá.

2022. jún. 3. 09:37
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

xd

nyugodt lehetsz, értek a lávatortához

több száz alkalommal készítettem, sokféle recept szerint

próbálkozz nyugodtan, de nem számíts rá, hogy jó lesz tejcsokival, mert nem lesz

2022. jún. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
47%

Attól még, hogy ilyen sokat csináltál, nem leszel hozzáértő, csak a rutin lett meg.

Én is csinálhatok naponta, attól még nem leszek cukrász.

A válaszodból is az jön le, hogy nem értesz a sütéshez, különben lenne valami ötleted. Még a kérdező is írta legalább a több lisztet.

Ha nem tudjátok a választ, akkor minek okoskodtok és veszítek el mások kedvét?

Aki idejön, az mind azt fogja hinni, hogy nem lehet.

Kérdező én találtam amerikai videót tejcsokis recepttel.

Üzenetben elküldöm, a többi válaszoló nem érdemli meg.

2022. jún. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
47%

A keményítős és az utolsó próbált meg válaszolni és le vannak 0-va, a két értelmetlen válaszoló meg 90%-ék.

Mások lepontozása helyett inkább ne válaszoljatok értelmetlenül. Az hasznosabb lenne.

Mondjuk ezekből áll az oldal, nem csodálkozom. :D

Jó, hogy nem linkelted ide a receptet!

Hadd maradjanak tudatlanok. :D

Kérlek küldd el nekem is.

A kérdésre a válaszom: rakj bele kakaót, felturmixolt mandulát és nutellát.

Ezektől biztos sűrűbb lesz.

2022. jún. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!