Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vettem egy kenyérsütő gépet ,...

Vettem egy kenyérsütő gépet , és lehet benne csinálni csokoládés bécsi kenyeret , minden hozzá való van , kivéve egyett , az a neve , hogy premix de miaz a premix?

Figyelt kérdés

2022. jún. 4. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogy szól pontosan a receptben? Mi. A szövegkörnyezet a "premix" körül?
2022. jún. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ird be a receptet!
2022. jún. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Csokoládés Bécsi kenyér

280ml 30°c-os tej

2db tojás

2kk Glutènmentes száritottélesztö

1kk Só

2ek cukor

55g olvasztott vaj

420g premix

100g csokoládé darabka


A lisztet helyetesitő valami lenne a premix? De akkor nyilvám meg lehet csinálni normál lisztel is ha nem vagyok glutén érzékeny vagy nem lehet?

2022. jún. 4. 18:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Feltehetöen valamilyen lisztkeverékröl van szó.

Itt egy hasonló recept, szintén kenyérsütö géphez, gyakorlatilag ugyanezek az összetevök vannak benne (némelyik kicsit több vagy kevesebb), a liszt az egyedüli, ami ott van nálad meg helyette a premix.

Elvileg ez a szó keveréket, elöre összekevert valamit jelent - feltehetöen a fordításnál nem figyeltek oda rendesen.

2022. jún. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy német oldalon találtam a következö receptet, ez egyezik a tiéddel, és egyértelmüen (gluténmentes) lisztkeverék van benne :

Wiener Schokoladenbrot aus dem Brotbackautomaten


280 ml Milch / 30° C.

2 geschlagene Eier.

2 TL Trockenhefe glutenfrei.

eine Prise Salz.

2 EL Zucker / Erythrit.

55 g geschmolzene Butter.

420 g Mehlmischung (glutenfrei bspw von Schär)

70 g Schokoladensplitter.

2022. jún. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivel nem ír lisztet, meg az élesztőt is gluténmenteset ír, így egyértelmű, hogy gluténmentes liszthelyettesítő lehet.
2022. jún. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Nálunk is kapható, pl a fenti linken, de a premix szóra rákeresve ad több magyar találatot is.

2022. aug. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!