Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lecsót télire hagymával vagy...

Lecsót télire hagymával vagy nélküle kell eltenni?

Figyelt kérdés

2022. júl. 29. 03:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Mi nélküle szoktuk, felhasználáskor frissen adjuk hozzá.
2022. júl. 29. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2022. júl. 29. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
Attól függ, hogy lecsót akarsz eltenni, vagy paradicsomlében paprikát. Ha lecsót, akkor a hagymát és a paprikát, paradicsomot zsíron készre párolod, ha kihült, lefagyasztod. Minden évben sokat teszek így el.
2022. júl. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Ha lecsóként akarod télen fogyasztani, akkor hagymával, ha pedig másként is - pl. pörköltbe - akkor hagyma nélkül.

Ez utóbbi esetben könnyebb a hagymát hozzátenni, mint kivenni belőle.

2022. júl. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha fagyasztom, hagymával szoktam; üvegben viszont csak simán sült paprikát, hagyma és paradicsom csak akkor kerül bele mikor megfőzöm.
2022. júl. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Hagymával szoktam semmi baja nem lesz.Ételbe is jó de egy gyors tojásos lecsónak tökéletes.
2022. júl. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%

Úgy, mint 3-as. Lényegében készre csinálom a lecsót, és megy dunsztos üvegekbe (nagymamám mindig így tette el, tőle tanultam így, isteni jó.)

Én azt a másik verziót sosem értettem, mert baromira nem lecsó, szerintem.

2022. júl. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%
a "bolti" üveges lecsók is hagyma nélküliek szoktak lenni, sosem tudtam miért így dolgozzák fel
2022. júl. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
8, ránéztem most 5 különböző boltira, mindben van vöröshagyma.
2022. júl. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy teszed el, ahogy akarod, mivel lehet így is, meg úgy is.

Én is hol így, hol úgy teszem el, mikor milyen kedvem van.

Ha hagymásan teszed el, akkor külön előny, hogy a zsiradék még egy plusz védelmet jelent a tetején.

Ha hagyma nélkül teszed el, akkor télen lehet füstölt szalonnát tenni a hagyma alá ami nagyon finom és ezt ugye a hagymásan eltettel már nem tudod megtenni.


Bár ahogy most a dolgok állnak, lehet praktikusabb most hagymásan eltenni, mert ki tudja lesz e hagyma télen és ha lesz is, milyen áron?

2022. júl. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!