Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Napi 2000 Ft keretbe illő ételek?

Napi 2000 Ft keretbe illő ételek?

Figyelt kérdés

Tudnátok ajánlani olyan főtt ételeket, amik napi 2000 Ft étkezésre szánt keretbe beleilleszthetők? Kezdek kifogyni az ötletekből, nem vagyok valami nagy szakács, csak néhány éve főzök rendszeresen, így viszonylag kicsi a repertoárom.


Ez csak a főzött étel keret 2 felnőtt és egy 1 éves gyerek részére.


Olyan ételek is jöhetnek, amik picit drágábbak, mint a 2000 Ft, de 2 vagy 3 napra elegendő mennyiség jön ki belőle.


Mindenevők vagyunk, de férjem tejfölt nem eszik,én pedig allergiás vagyok minden dió és mogyoró félére.


Köszi előre is.


2022. aug. 7. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Krumplis tészta, hamis vadas, lángos, máj rizzsel, lecsó kenyérrel, lencsefőzelék, fasírt félig kenyérrel, főtt tojás, palacsinta, nudli, grízes tészta, bableves, paprikás krumpli, csirkeszárnyból pörkölt.
2022. aug. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Én pl nemrég rakaptam a parázs burgonya sutesre sutoben :) a tetejére tudsz tenni karajt, császár szalonnát, ( ezekkel próbáltam ), melle lehet tenni hagymát és tojást akar :)


Krumplis tészta :) Baconbe tekert csirkemell :) Roston csirkemell, főzelékek virslivel/tojással, tészta saláta ( igaz ebben van tejföl, de nagyjából meg se érezni , mert a majonéz és a többi elfedi :) ) , csirkemell pörkölt ( én egy olyan fóliába csomagolt ( kb 1kg) szoktam készíteni ) tésztával , ( bár ezzel az erővel lehet csirke comb is :)


Tartalmas gulyás leves akar babbal is, sertes húsból, én szoktam tenni bele krumplit és házi galuskat / csipetkét amit bele szaggatok :)


Lencse levest is tartalmasra szoktam, baconnel, házi csiperkével és zöldségekkel :)


Illetve ami most nagyon tetszik, mert a gombo relatíve olcsó maradt, gomba pörkölt :) a múltkor zöldborsót is tettem bele, és házi galuskaval ettük :)

2022. aug. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Miss Endzsi ***** válasza:
100%

Lencse-sárgaborsó fasírt mirelit zöldség mixel.


Tojásleves


Reggelire zabkása fahéjjal, cukros almával elkeverve, megcsinálsz hétvégén ebből egy nagy tállal, kitart végig.


Palacsinta bogyósgyümölcsökkel töltve


Héjában sült krumpli


Krémlevesek pirított kenyérkockával

2022. aug. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Krumplileves, rántott leves , tojás leves , krumplifőzelék, nokedli , lencse leves , lencse főzelék :)
2022. aug. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok ételnek lehet alapja száraz ságaborsó, bab, lencse, vöröslencse, csicseriborsó. Szárazon sokkal olcsobb, csak áztatni kell. Lehet főzelék, fasírt, kenyérre kenni krémkémt stb
2022. aug. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jokai bableves es csulokporkolt 2 az 1ben.

A csulkot felrakod foni baberlevellel, fokhagymaval majd mikor megfott, felbevagod..

Egyik fele mehet vissza a levesbe es ontheted ra a krumplit, a babot.

A masik felebol porkolt lesz s.combbal. Melle teszta, nokedli.

Mi ezt 4 napig ettuk es meg mindig van 15 dkg porkolt. :D

2022. aug. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

750 forintért kapsz a spárban 500g-s tortellinit, nagyon laktató, két felnőtt és egy pici gyerek bőven jóllakik vele.

[link]


Nokedli sok mindennek tud az alapja lenni, 500g liszt és 2 tojás kerül nagyjából 120 + 150 = 270 forintba. Üthetsz rá tojást, csinálhatsz hozzá pörköltet. Pörit csirkecomb filéből szoktam, annak most 2300 forint kilója a spárban, 1400-ért tudsz venni 60 dekát, az a nokedlivel együtt 1400 + 270 = 1670. Kell még egy vöröshagyma, pirospaprika, só, kevés olaj, talán épp kijön 2000-re.


900g-s lasagne 1700 forint, bőven jóllaktok vele. (Igen, az Intersparban szoktam vásárolni :))

[link]


Krumplipüré: 1kg krumpli-ból elég sok lesz. Krumpli ára 400ft/kg. Fél liter tej 250ft. Hát a 10 deka vaj rohadt drága, én teavajat használok, a 10 dekát 600 forint alatt nem nagyon lehet megvenni :/ Ez így 1250 forint eddig és akkor még kéne mellé husi vagy valami... :/

2022. aug. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!