Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha egy kuktában nem felül a...

Ha egy kuktában nem felül a forgónál, hanem a szelepnél jön a gőz, az veszélyes vagy problémát okoz?

Figyelt kérdés
Vegyem le azonnal, és cseréljek szelepet, vagy ez normális működés?
2022. okt. 9. 13:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Bakker , félreolvastam. szóval a forgónál jöhet valamennyi gőz, az teljesen normális működés. Úgy célszerű a teljesítményt beállítani, hogy éppen csak sziszegjen, akkor van ideális nyomás a kuktában. A biztonsági szelepen nem jöhet ki gőz, ott csak akkor ha már túlnyomás keletkezik a felső forgó hibája esetén.
2022. okt. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A biztonsági szeleppel óvatosan bánj. Inkább jöjjön ki rajta feleslegesen a gőz, mint, hogy javítani próbálod és nem sikerül a vésznyomást beállítanod rajta.
2022. okt. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Oké, értem, köszönöm nektek. Cserélni fogom a szelepet.


12-es:

"nem sikerül a vésznyomást beállítanod rajta"


Ezt állítani kell? Nincs fixre belőve?

2022. okt. 9. 22:12
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha az egész szelepet kicseréled újra, akkor nyilván az már gyárilag be van állítva. Én csak az esetre mondtam, hogy ha házilag akarod javítgatni, akkor nem fogod tudni, hogy mekkora nyomásnál engedi le a túlnyomást. Gyári szelepet valószínűleg már nem kapsz hozzá.
2022. okt. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy nem használnám, ameddig a szelep nincsen kijavítva. Nem szép dolog, amikor főzés közben felrobban a kukta.
2022. okt. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!