Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől függ a sütési idő? Úgy...

Mitől függ a sütési idő? Úgy értem miért tarthat 2x-3x annyi ideig a sütés mint a receptben.

Figyelt kérdés

Ma sütöttem muffint.

Követtem a receptet, ami azt írta 15-18 perc alatt sül meg.

Én azonos hőfokon és beállítással sütöttem, valami 40 perc után kapcsoltam ki. (Még nem is vagyok biztos benne hogy egyáltalán átsült-e rendesen, de akkor már el kellett indulnom itthonról. Az biztos, hogy 20 perc után még nagyon sápadt volt a teteje és nagyon ragacsos a belseje.)


Azt el tudom képzelni hogy pár percet befolyásol akár még a nyers tészta hőmérséklete is, de mi okozza a 2x-3x-os eltérést?


(A sütőnek semmi baja)


2022. nov. 21. 16:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
100%
Előmelegített sütő helyett hidegbe tetted esetleg?
2022. nov. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
100%

Elöször meg kellene mérni a sütöben a höfokot, mert attól, hogy azt mutatja, hogy X fokra melegít, még nem biztos, hogy igaz.

Másrészt a muffinhoz tényleg elö kell melegíteni a sütöt.

Harmadszor nem kizárt, hogy a megadott idö/hömérséklet a légkeveréses sütöre vonatkozik, ha alsó-felsö sütéssel csinálod vagy gázzal, akkor kb 20 fokkal magasabb hömérsékletre van szükség.

2022. nov. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez volt az első ötletem! :)


Tutira 180 fokra elő volt melegítve a sütő?


Egy muffin 20 perc alatt egészen biztosan átsül. Hurkapálcával vgy hústűvel tudod ellenőrizni, hogy belül is át van-e sülve.

2022. nov. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 A kérdező kommentje:

Természetesen előmelegítettem, nem hittem hogy ez kérdés lehet😅


#2

Írtam fent, hogy azonos beállítás. A recept alsó-felső sütést írt, tehát én is azt kapcsoltam.

2022. nov. 21. 17:04
 5/70 anonim ***** válasza:
84%

4: villanysütő?


Nem lehet, hogy elromlott a termosztátja?


Én alsó-felső légkeverésen szoktam sütni 180 fokon a muffint, és 15p után már általában le kell takarni, mert túlpirul a teteje. De 20 perc alatt teljesen átsül.

2022. nov. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is csak a sütövel lehet baj, hiába nem hiszed el
2022. nov. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy a sütőnek semmi baja. MINDEN készkaja, mirelit kaja a csomagoláson jelzett időtartam alatt lesz kész.


Amikor magam csinálok valamit, akkor viszont sokkal tovább tart, mint a recept.


És ez mindig így van, nem hiszem hogy mindig elromlik amikor sütit csinálok, és mindig megjavul amikor mirelit kaját...


Ezért kérdezem, hogy mi okozhatja. Pl tudom is én, a liszt márkája vagy a víz hőfoka vagy akármi ilyesmi.


Nem vagyok hülye, nem véletlenül írtam fent amit írtam....

2022. nov. 21. 17:15
 8/70 anonim ***** válasza:
100%

idedobod a receptet?


Mármint a muffinét... Nem lehet, hogy túl sok benne a folyadék?

2022. nov. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
81%
Hát ha muffin formában sütötted és nem egyben az egészet, akkor a sütő a ludas. Az meg, hogy mirelit kaja atmelegszik benne a rairt idő alatt, nem jelent semmit. Alapból tulszamoljak ott, hogy biztosan atsuljon. Azért meg nem kell megsertodni, mert az elomelegites az első kérdés, ha semmit nem írsz a folyamatról, hogy mit csinaltal.
2022. nov. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
93%
Azt tapasztalom, hogy az online receptoldalakon nagyon gyakori a pontatlanság. A hozzávalók mennyisége, sütési idő, hőfok többször téves. Nyilván több fajta készüléket használunk, de mondjuk fél óra eltérés már egyértelműen hibás leírásra utal. Sütőhőmérőt használok egyébként.
2022. nov. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!