Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A mai napi lejáratú, furcsa...

A mai napi lejáratú, furcsa szagú csirkemellet ha ma elkészítem meg merjem enni?

Figyelt kérdés

Az egyik csomag ma jár le, a másik holnap. (Spar) Út közben talán volt egy kis szaga a csomagolásnak is, lehet ki volt az egyik lyukadva és levegőt kapott. Kibontva is elég büdi volt, megmostam alaposan és egyben a két csomagot megcsináltam édes-savanyúnak. Minimum egy órán át rotyogott a lángon, de szerintem még tovább is.

Ezeket hajlamos vagyok túlgondolni. Szerintetek ha teljes mértékben hőkezelve van meg lehet enni?



2022. nov. 24. 19:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy hús büdös, az már rossz jel. Az elkészítés után valószínűleg nem lesz tőle semmi bajotok, de a francnak van kedve és gusztusa enyhén dögszagú kaját enni.

Én ilyen esetben betudom veszteségnek vagy ha pl. aznap vett a hús, akkor blokkal visszaviszem a boltba (jártam már így). Az viszont eszembe se jutna hogy a jó húst esetleg elrontsam egy romlottal. Akkor már inkább legyen kevesebb, de finom az a kaja.

2022. nov. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Olyan csirkemellet, ami egy ÓRÁT fött, már nem érdemes megenni, mert tökre kiszárad.

Másrészt a büdös húst hiába mosod le, és hiába fözöd órákig, a bomlástermékek benne maradnak, és ezektöl leszel beteg.

2022. nov. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy a szagok úgysem tünnének el bármeddig főzöd.fűszerezed.
2022. nov. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Annyira borzalmasan nem volt bűzös, de azért már érezni lehetett rajta valamit. Akkor gondolom már ez is rossz.
2022. nov. 24. 20:01
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
En is rá vagyok ezekre parazva...ne edd meg.
2022. nov. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy nem ez lett életem legjobb főztje. Mivel nincs itthon más ezért gondoltam, hogy megcsinálom, hátha.. így hogy ennyit főtt lehet belőle probléma?
2022. nov. 24. 20:03
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon szűkösen vagy anyagilag akkor megeheted, de én nem kockáztatnék egy ételmérgezést, az nagyon kellemetlen...
2022. nov. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Erre mit mondjunk, írjunk?

A szavatossági idővel rendszeresen sokan "cirkuszolnak", holtt az csupán annyit jelent, hogy addig a dátumig lehet a termék kereskedelmi forgalomban, de attól függetlenül ha nem megfelelő körülmények között tárolták, hamarabb is tönkre mehet, illetve még a szav idő lejárta után is lehet jó állapotban.

A megegeted-e kérdésre meg annyit, ha van hozzá gusztusod, hát jó étvágyat.

A cigányoknál régen szokásban volt hogy több napos dögöket is elvittek, megették, és nem pusztultak bele, sőt bizonygatták nem egyszer, hogy az úgy finom... akkor nem vitték el ha már elszíneződött.

Nem tudok az ilyen kérdésekkel mit kezdeni, amikor "furcsa szaga" van egy élelemnek az az emberek többségéből ösztönösen kiváltja, hogy nem eszi meg... aki pedig megeszi, az sem hal bele.

A kérdés legfeljebb az lehetne hogy jó lesz-e az a hús a család többi tagjának, esetleg vendégeknek.

2022. nov. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy egy falatot se ennék belőle. Az ételmérgezés nem játék!
2022. nov. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A hús nem játék, nem szavatosság, vagy minőségmegőrzési idő van rajta, hanem fogyaszthatóság dátum. Ha büdös, nem szabad megenni.
2022. nov. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!