Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Réteges lekvár készítése...

Réteges lekvár készítése szezonális gyümölcsökből?

Figyelt kérdés
Sziasztok, találtunk egy nagy régi befőttes üveget a padláson, amiről anyósom azt mesélte, hogy a nagyanyja abban réteges lekvárt készített, ami kb arról szólt, hogy amíg értek a különféle gyümölcsök, mindig azt rakott bele ami szezonálisan éppen ért, így télire az egész éves gyümölcsválaszték benne volt, de sajnos az eljárásra már nem emlékszik. Valaki hallott erről, hogy kell megcsinálni? Mindig újra dunsztolni, vagy cukorréteggel lefedni az aktuális réteget?

2022. nov. 25. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Nyílván kőkeméynre kell főzni sok cukorral mert ha úgy rakják el mint egy hagyományos lekvárt akkor nem lehetne nyitogatni anélkül hogy megromoljon.
2022. nov. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Alkoholban el lehet így tenni gyümölcsöt, rétegzéssel, az biztos. Nem tudom, honnan tudom. Savanyúságot el lehet tenni szintén így érési sorrendben bele egy bidonba (=műanyag hordó). Lekvárt nem tudom.
2022. nov. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1-es: semmiféle hagyományos lekvár nem romlik meg, ha kinyitod, nálunk akár hónapokig is meg van kezdve, a konyhaszekrényben van, nem hütöben és soha nem romlik meg. (Azért van hónapokig nyitva, mert 5-6 félét fogyasztunk párhuzamosan)
2022. nov. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"semmiféle hagyományos lekvár nem romlik meg, ha kinyitod"

#3-as, had kérdezzek már kettőt, három lesz belőle. Mekkora a cukortartalom a lekvárodban? És tartalmaz-e tartósítószert? Esetleg szorbinsavat, mert Dzsemfixet használtál?

2022. nov. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A 3-as vagyok: 1 kg gyümölcshöz 20-25 dkg cukrot teszek, sem tartósítószert, sem dzsemfixet vagy hasonlókat nem, csak gyümölcs, cukor és esetleg füszerek vannak benne.
2022. nov. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!