Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem dermed meg a csoki...

Miért nem dermed meg a csoki mázam a sütin?

Figyelt kérdés

Kakaós mézeskalács sütit sütöttem, aminek a tésztája szuper, mint a puszedlié.

Azonban a tetejét szerintem elrontottam ugyanis már fél órája nem dermed meg rajta a csoki öntet.:((


Így készítettem az öntetet egy recept alapján:


2 fazék egybe rakva. Alsóban víz. 2 tábla étcsoki felkockázva a felsőbe. Tettem bele 2 ek olajat meg 2 ek cukrot pluszban.


Mikor már elolvadt a csoki és jó folyósan lehetett keverni levettem a tűzről és egyből ráöntöttem a kihűlt tésztára, aminek a tetején van barack lekvár is.

Így kicsit az öntet keveredhetett a lekvárral, de csak nem az a gond..

Szépen el tudtam rajta a mázt oszlatni, de már kitettem kintre a hidegre és fél óra alatt semmi nem történt vele.

Vágtam 1 kockát belőle és nagyon rossz, hogy ropog a cukor a fogam alatt és folyós még mindig a csoki massza. :(



2022. dec. 22. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ropog a cukor a fogad alatt, akkor nem oldódott fel megfelelően.

Bár szerintem eleve felesleges a csokimázba cukrot tenni, ha így csinálod, elég édes a csokoládé magában.

2022. dec. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Zserbómázat ismerem, az a puszedlira is jó lenne, abban vaj van kakaóval, nem olaj, az olaj nem dermed.


Vagy a jó minőségű ét bevonócsoki, amibe nem kell tenni semmit.

2022. dec. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy sok volt a 2 ek. olaj. A ropogós cukor idővel javulhat, a levegő nedvessége plusz ami a sütiben van, feloldja. Hagyd hűvös helyen a csokit, szerintem még van esély, hogy megdermed reggelig.
2022. dec. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Cukor nem kellett volna bele talán,csak a csoki+olaj.
2022. dec. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
4, Nem tudom, hallottál-e róla, de a melegben a cukor is megolvad... Nem az olajban oldódik fel, hanem a gőzfürdő felett, a csokival egyetemben.
2022. dec. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi lett azóta? Megdermedt végül?
2022. dec. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

vagy túl sok volt az olaj és az ugye nem szilárdul meg a hidegen

vagy cukor okozta, életemben nem hallottm és ezért nem is csináltm mázat cukorral

vagy nem votl elég a 30 perc a hidegen

2022. dec. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megolvadt reggelre!
2022. dec. 26. 22:41
 9/9 A kérdező kommentje:
Megdermedt***:D
2022. dec. 26. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!