Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeretnék ma vacsorára pangasi...

Szeretnék ma vacsorára pangasius halat enni de most látom, hogy mennyire rossz a híre. Kidobni viszont nem szeretném. Lehet belőle bármilyen bajunk?

Figyelt kérdés

2022. dec. 24. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan megehetitek. Semmi bajod nem lesz tőle.
2022. dec. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

A hazai forgalomba kerülő cápaharcsa egy részét Vietnamban tenyésztik, ahol jóval megengedőbbek a szabályozások. Amellett az etikai szempont mellett, hogy az állattartó telepeken nagyjából 80 hal él egy négyzetméteren, az ott nevelt egyedeket MINDENFÉLE szerves eredetű anyaggal (akár emberi salakanyaggal is!) etetik. Nem csak ez a gond. Az tenyésztés során a halak medencéiben a vizet az európai normákhoz képest jóval ritkábban cserélik, illetve a feldolgozás során sem minden esetben tartják be az alapvető higiéniai szabályokat.


2011-es adatok szerint 14 véletlenszerűen kiválasztott kereskedelmi forgalomra szánt pangasiusból vett mintából 5 volt lisztéria fertőzött. Sok gyártó a filéket foszfáttal illetve citromsavval kezelte, amely anyagok igen megterhelőek a vesék számára. Ugyan a 2010-s évek elején az egyik híres hipermarketlánc által folytatott KÉMIAI vizsgálatok nem mutattak ki higany, kadmium, ólom vagy PCB szennyezést, (mikro)biológiai vizsgálatokat nem végeztek el ebben az esetben. Mindezek mellett a nagyüzemben tenyésztett állatok húsa a technológiai sajátosságokból fakadóan antibiotikum származékokkal is terhelt.

[link]

2022. dec. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2

Állítólag legtöbb élelmiszerben van lisztéria.

De ha megsütjük a halat azzal a baktériumok,kórokozók elpusztulnak,nem?

2022. dec. 24. 17:08
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem vehetnéd meg, ha veszélyes lenne megenni. Ez az állítás általánosan is igaz, de nem vonatkozik a mértéktelen fogyasztásra.
2022. dec. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
A boltokba csak ellenörzött, fertözésmentes élelmiszerek kerülnek.
2022. dec. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Megenni megeheted,de sütésnél figyelj,mert nekem valamiért alig maradt belőle hal az olajban teljesen szétment. Szerintem,ha van olajmentes sütőd inkább abba csináld
2022. dec. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%

inkább hagyd élni, hagy úszkáljon.

:)

2022. dec. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Egy adagtól nem lesz bajod, de többet ne vegyél. #2 mindent leírt.
2022. dec. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
túl élted ?
2022. dec. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
97%

Egyszer ettem, nem haltam bele, de szerintem is rossz.

Oké, hogy szálka nem volt benne, de szaga volt nem illata.

Meg lehetett enni, de érezhetően nem "tiszta íze" volt.

Biztos van aki szereti rendszeresen eszi, és az üzemi konyhákon is a leggyakoribb halfilé, olcsó...

Sok jót valóban nem lehet olvasni róla, és a rosszakat sem próbálják megcáfolni.


[link]


[link]


[link]


Bajod egy adagtól nem lesz de nem érdemes rendszeresíteni, inkább tőkehalat, vagy hekket érdemes helyette venni.

2022. dec. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!