Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nem sűrűsödött be a pörkölt...

Nem sűrűsödött be a pörkölt szaftja, mi lehetett a probléma főzéskor?

Figyelt kérdés

Marhalábszár - hentestől előre tisztítva felvágva fél kiló

4 nagy hagyma felvágva, teljesen beleolvadt

6 gerezd fokhagyma szétolvadt

3 paradicsom az is szétolvadt

3 paprika az darabos maradt, olyan mintha lecsós húst ennék

Felöntve friss kocsonyalével és fél üveg vörösborral és fél deci vízzel

Természetesen fűszerezve, de nem hinném fűszernek van jelentősége az állagban.

Főzve 5 órán át bő lében gyöngyözve majd amikor láttam nem főtt szét és hogy a leve párologjon akkor forrásban 1 órát.

A húskockák is kicsit kemények szálasak.

Mi lehetett a gond?


Finom íze lett a vörösbortól paprikától de állagra nem ezt vártam, így lehet a lecsót botmixerrel pépesítem... szégyenszemre.



2023. jan. 14. 10:06
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

20. Na ez is lehet. Igaz nem kóstoltam közben.

Közepesnél kicsit puhább de azért rágni kell.

Bár inkább az a finom zsíros hártya hiányzik nekem belőle ami úgy csúsztatja a szájamban a lábszárat.


Kollagénben gazdag ételt akartam és maradt sok-sok kocsonyalém - hát mit csináljak vele?

2023. jan. 14. 20:40
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Jól hangzik, hogy a hentes miatt lett rágós, de sokkal valószínűbb, hogy a több komoly technológiai hibától. A legsúlyosabb itt vörösbor a főzési idő első felében. Egy csirkének tökmindegy, mikor adod hozzá a savas hozzávalókat (paradicsom, bor), de a marha biztos rágós marad, ha hozzáadod a bőrt, mielőtt elkezd puhulni. A többi már leírták.
2023. jan. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!