Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A tésztának lehet baja,...

A tésztának lehet baja, okozhat gyomor bajokat?

Figyelt kérdés

Tegnap találtam egy tésztát, viszont több mint egy éve le volt járva. MEgkérdeztem anyukám, azt mondta a tészta meg a száraz ételek nem romlanak meg, így meg is csináltam.

Viszont tegnap este, illetve ma is kujjogott, meg görcsölt a hasam.

Enyhe hasmenésem is volt reggel.

Ez lehetett a tésztától, attól kujjogott a hasam, mert le volt járva? Tényleg nem járnak le a szárazételek és lejárati idő után is meglehet őket enni?



2023. jan. 30. 18:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A száraztészta tényleg nem tud lejárni, garantáltan nem attól van bajod.
2023. jan. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól van.
2023. jan. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A tojástól lehet ilyen probléma?

Beletettem a vízbe, felforraltam a vizet, majd lekapcsoltam a lángot, rátettem a fedőt és 6 percig állni hagytam. Így egy lágy sárgájú főtt tojást kaptam.

Eddig tojástól nem szokott bajom lenni, bár ilyen főtt tojást még nem csináltam.

Ettől kujjoghatott a hasam?

2023. jan. 30. 21:21
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kizárt semmi, de január van, ez a fosós vírusok időszaka, szóval nem biztos hogy kaja okozta. Meg amúgy is előfordul, hogy valamit nem lájkol az ember hasa, és kis foscsi lesz belőle.
2023. jan. 31. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem sem a száraz tésztától lehetett. A kujjogás szót még nem hallottam.

Sajnos saját tapasztalat az, hogy egyik időszakban meg tud emészteni egy kaját az emésztőrendszer, később pedig már nem biztos.

Pl régen sok mindent (kb mindent) meg tudtam enni, manapság pedig sok mindent nem... (Leginkább már csak a zöldségeket, gyümölcsöket tudom megenni.)

Figyelj oda magadra és kitapasztalod, hogy nálad hogyan van.

2023. febr. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert nem volt semmi bajom, megettem ezt a főtt tojásos tésztát és rá 2 órára már kujjogott meg fájt a hasam. Illetve másnap reggel is, de délutánra már elmúlt.
2023. febr. 1. 07:50
 7/17 anonim ***** válasza:
Mi az a kujjogás? Ilyen szó nincs magyarban
2023. febr. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#6. Néha nem függ össze.

Persze, akár attól is lehetett, ha szerinted attól volt.

De tudod, az emberi psziché is sok mindenre képes. Lehet, hogy annyira aggódtál, hogy romlott.


#7. Nem baj az. Most már van ilyen szó. Legfeljebb a szótárban nincs benne. :)


Én olyat ismerek, hogy korog, de azt hiszem, azt olyankor szokták mondani, amikor vki éhes.


Lehet, hogy a korog, korgás szónak egy változata.

Korog, kujjog. Hasonlítanak.


Én sem hallottam eddig.

2023. febr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A kujjogás szót én találtam fel az ujjongás szóból.

Mivel az ujjongás: örömét hangos, elragadtatott kiált(oz)ással, (üdv)rivalgással fejezi ki.


Ezért elétettem egy "k" betüt, mert nem örömről van szó. Így a hasam kujjogott

2023. febr. 1. 10:55
 10/17 anonim ***** válasza:

:)


És még olyat is hallottam, hogy murcog vagy morcog, de lehet, hogy ilyen szó sincs. :)


Ti ilyenről hallottatok már?

2023. febr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!