Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 1 üveg barackbefőtt felhasznál...

1 üveg barackbefőtt felhasználásával olcsó, kiadós sütireceptet mondanátok?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva lesz egy összejövetel, nem túl közeli ismerősökkel. Sütivel szeretnék készülni. De azért ők nem olyan közeliek számomra, hogy a legdrágább hozzávalókból süssek, értitek...

A "barack"-nak van jelentősége a csoport szempontjából, ezért azt már eldöntöttem, hogy egy befőttet feláldozok a sütihez....

Csak nem igazán találok hozzá receptet.

Hol drága tejszínhab kell, hol drága túró....


MIt lehetne, ami olcsóbb, finom is, és azért lesz belőle egy értelmzhető mennyiség is,,,,?



2023. márc. 18. 23:57
 1/8 A kérdező kommentje:

Jó ég, nem baracklekvárról van szó, hanem barack BEFŐTTRŐL! Szép nagy sárga félbe vágott barackok cukros lében tartósítva.

Ebből a barackból nem főznék lekvárt linzerhez.. :)), bármennyire is imádom a linzert....


Valami krémes, habos, vagy puhatésztás, nem tudom.... nem valami lapos kemény, amit keresek.

2023. márc. 19. 00:37
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Kevert tészta kell neked, azt írd be, hogy barackos kevert. Például [link]
2023. márc. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

A krémes, habos süti az jó, ahhoz passzol a barack - de hogy akarsz krémes-habos sütit csinálni, ha még a habtejszínre is sajnálod a pénzt?

Így ez akkora ellentmondás, amit nehéz lesz megugorni.


Így maximum valami sima gyümölcstorta játszik: piskótaalap gyümölcstorta formában (ha nem akarsz bele energiát feccölni, ezt készen is árulják boltban), rá valami főzött vaníliás vagy pudingos krém, a tetejére meg szeletelve a barack és leöntöd tortazselével.

2023. márc. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

Bmv ( bele minden vacak) pite.

Fogsz egy formát, 2/3-ad bolti levelestésztával kibéleled,a hajszálvékonyra szelt barackkal beborítod, a maradék tésztával berácsozod.

Ha ügyes vagy még jól is fog kinézni, és ennél low-costabb süti nem nagyon létezik.

2023. márc. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2023. márc. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Süss egy gyümölcstortát.

Piskóta, rá őszibarackos joghurtos krém, arra a kompót, kis zselével átkened.

2023. márc. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amit a 3. válaszoló írt. Azt lehet bármivel, jó kis recept.
2023. márc. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%

Ez az én 10 perc alatt összedobható receptem, bármilyen gyümölccsel működik. Barack esetén vágd apróra!


5 nagyobb tojás (vagy 6 kicsi)


30 dkg liszt


20 dkg kristálycukor


1 dl víz


1 dl olaj


csipet só


Fél zacskó sütőpor


Ezt az egészet egyszerre alaposan kikevered, kivajazott-lisztezett tepsibe öntöd és megszórod valamilyen kimagozott, lecsepegtetett befőttel.


Ha turbózni akarod, 1 tábla tejcsokit is apróra vághatsz és közé szórod. Azért tejcsokit, mert az étcsoki kemény marad. Nekem egy tepsihez 2 üveg házi befőtt kell. (Semmi gyümölcslisztezés, nem süllyed le!)


Előmelegített sütőbe tolod, közepes lángra és 30 percig nem is nézegeted. Utána tűpróbával ellenőrzöd, hogy nem ragad e a közepe. Nekem 40-45 perc alatt sül meg, de attól függ milyen vastag a tészta, lehet, hogy neked a 30-35 perc is elég lesz. A tetejét még melegen vaníliás cukorral megszórod.


Esküszöm, hogy összerakni kevesebb idő, mint ezt leírni.


Előnye, hogy nem szárad ki az olaj miatt, nyugodtan egy-két nappal előtte is megsütheted, csak ne vágd fel előre.


Milliószor megsütve és kifogástalan!

2023. márc. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!