Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Brokkolis tészta vagy rizs...

Brokkolis tészta vagy rizs recepteket keresek, állati összetevök nélkül(?)

Figyelt kérdés

Olyan tészta vagy rizs recepteket keresek brokkolival, amik nem csak körítésként jók, és nem tartalmaznak húst, tojást, tejtermékeket, és vegán helyettesítöket sem.

Mindenkit kérek, nem vitassuk meg a miértet, egyszerüen csak recepteket, linkeket kérnék.

Elöre is köszönöm a segítséget



2023. márc. 19. 16:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
35%
Én még nem próbáltam, de szerintem főzd meg roppanósra a brokkolirózsákat, szűrd le, és locsold meg olívaolajjal, forgasd bele a főtt tésztát (fusillit vagy pennét). Tejszín helyett használhatsz kókusztejet vagy szójatejszínt.
2023. márc. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
26%

Párolt brokkoli.

Főtt rizs.

Főtt tészta.

Tekintve, hogy minden egyéb hozzávalót kizártál.

2023. márc. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
2-es: azért nem csak állati eredetü élelmiszerek vannak, meg tészta, meg rizs, meg brokkoli. Ezért kár volt írnod.
2023. márc. 19. 18:11
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért pont brokkoli ? Brokkoli krémleves helyett lehet Brokkoli püré leves. Vagy csinálhatsz brokkoli mártást is. Hagymát piritasz rádobod a brokkolit fokhagymát le mixeled eheted tésztával vagy amivel akarod, pirotósra is kenheted. Sima olviva olajon pirított fokhagymás tészta is finom.

Mondanám, hogy valami rakottat ételt is csinálhatsz belőle de nem sok mindent árultál el a többi zöldség mehet ? Mert a rakott zöldségek tepsiben sült zöldségek kukoricás rizzsel ? Vagy bulgurral?

2023. márc. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat.

Azért brokkoli, mert most éppen brokkoli és tészta, rizs lenne, amit szeretnék valamelyik nap készíteni.

(A levesek nem a kedvend kategóriám, de a mártás jó ötlet!)

Egyébként is nagyon szeretem a brokkolit, és most ez jutott eszembe.

De egyéb ötleteket is szivesen fogadok, akár más zöldségekkel, ami elöny, ha lehetöleg egyben meg lehet az egészet csinálni, nem kell sok edényt használni, mert jelenleg eléggé be vagyok korlátozva.

2023. márc. 19. 21:25
 6/20 anonim ***** válasza:
68%
Tejszínes brokkolis tészta - tejszín helyett növényi tejszínnel. Megparolod a brokkolit, megfozod a tésztát. A növényi tejszínt csomomentesre kevered egy kis liszttel, hozzá adod q brokkolihiz és a tésztához. Só, bors, fokhagyma, szerecsendió bele, aztán szépen lassan besurited.
2023. márc. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
24%

1. és 6.

"és nem tartalmaznak tejtermékeket, és vegán helyettesítöket sem"

2023. márc. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ah, igaz, 7. Nos, akkor a növényi tejszín nélkül.
2023. márc. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, kókusztejjel müködik valószínüleg.
2023. márc. 20. 08:00
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj brokkoli pörköltöt mondjuk karfiolból szoktuk de lehet azzal is jó
2023. márc. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!