Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Aioli szósz / mártás mikhez...

Aioli szósz / mártás mikhez illik legjobban?

Figyelt kérdés
Leginkább ami eszemben volt valami tenger gyümölcsei féle salátához használnám, de nem tudom, mihez illene leginkább — akár ilyen ízekben/témában mozogva, akár más…. úgyhogy gondoltam megkérdezem, hátha valaki “tapasztaltabb” tud valamilyen ötletet, tippet mondani :)

2023. márc. 28. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bő olajban sült dolgokhoz is jó, pl. krokett, sült krumpli, csirkeszárny. Olyan kenyérfélékhez, mint a pita vagy a naan. Hasábokra vágott zöldségekhez is jó (pl. répa, zeller, retek, kápia paprika, szerintem főtt/párolt spárgához is passzol). Tacoba is mehet, vagy akár hamburgerbe is szószként. Tenger gyümölcseihez, sült halhoz is szokták adni (mártogatósként és szószként is), de paellán is láttam már. Főtt tojáshoz, kaszinótojáshoz is jó.
2023. márc. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
Hát kb. a magyar átlagkonyhában bármihez. Ugye az alapja a fokhagyma, azt meg magyar ember kis túlzással még a csokitortába is tesz.
2023. márc. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Krumplihoz pl, csinálhatsz sima hasábkrumplit, vagy édesburgonyát.


Tengeri cuccokhoz, pl halfasírthoz (fishcakes), vagy scampihoz illik nagyon, de grillezheted is a halat.


Hamburgerbe is láttam már, csirkével és kecskesajttal.


Töltött gombához.


Párolt zöldségekre is teheted, kb mintha majonéz lenne.


Vagy pedig salátára is, öntetbe keverve.

2023. márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!