Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jàzmin rizst ti megmossátok...

Jàzmin rizst ti megmossátok főzés előtt?

Figyelt kérdés

Èdesanyàm anno beáztatta mindig a rizst főzés előtt.

Aztán én valahol azt olvastam,hogy a jázmin rizst nem kell megmosni.Később pedig azt,hogy le kell mosni róla a koszt.

Most akkor hogy kell készíteni?Ti megmossátok főzés előtt?



2023. ápr. 4. 07:33
 1/4 anonim válasza:
18%

Kell mosni. Nekem gyerekeim vannak, ezért extrán elővigyázatos vagyok az ilyenekkel, de ettől függetlenül is mindig megmostam többször és bő vízben. Olaszországban voltam és egy séf mondta, hogy a rizs felszínét kezelik erősen valamilyen anyaggal, hogy szép fényes legyen.

Zacskós rizst viszont nem kell:)

2023. ápr. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem szoktam mosni, kétszeres vízben tökéletes lesz.
2023. ápr. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

Az elsö sok ostabaságot ír, a rizst nem kezelik, hogy fényes legyen, hanem egysezrüen polírozzák.

Másrészt rizst megmosni teljesen fölösleges, ennek semmi értelme, csak a rizs lesz rosszabb

2023. ápr. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Na, a rizsmosogatás megint. Két napja ki lett vesézve a kérdés a porevéssel és a korai halálozással egyetemben.
2023. ápr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!