Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sertéstarja sütése serpenyőben?

Sertéstarja sütése serpenyőben?

Figyelt kérdés

Nagyon egyszerűen, serpenyőben szeretném megcsinálni a dolgot.

Rémisztgetnek a netes szakácskönyvek, hogy nagyon kell vigyázni, nehogy kiszáradjanak a sütéskor. Hogyan készítsem?


1. Milyen vastagságúra vágjam a szeleteket (1-2 cm?) és sütés előtt mennyi idővel sózzam be?

1. Kell-e zsír alá és ha igen mennyi?

2. Milyen fűszert tegyek még mellé/rá?

3. Lefedjem, vagy ne?

4. Közepes, vagy kis lángon süssem?

5. Egyéb szájbarágós javaslatok, tanácsok?


(Köszönöm, egyedülálló férfi vagyok 2 kislányommal és pillanatnyilag nem tudom mástól megkérdezni...)


2010. okt. 7. 23:28
 1/6 anonim válasza:
51%

úgy jó, kb 1-2 cm

kell, egy pici,h ne égjen oda

sót, vegetát, attól függ,h te hogy szereted

nem kell

közepes

mi úgy szoktuk,h leöntsük néha néha sörrel, és attól puha lesz...omlósabb.. ezt keresztapámtól tudom, aki szakács:D

amúgy nem vok benne biztos, de én igy csinálnám, sok szerencsét, remélem boldog vagy,mert én nem eléggé:(

2010. okt. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én igy szoktam: l,5 cm vastag tarját kiklopfolok.és sütés előtt közvetlen vékonyan besózom. Azért nem előbb, mert A só kivonja a vizet a húsból, és kemény lesz. Ekkor beleforgatom liszbe, és a közepesen forró olajba teszem. Mindkét oldalát 3-3 percig sütöm. Ha bepanirozod rántott húsnak, ugyanez az eljárás, csak a panir szinét kell figyelni. Nekem a cigány pecsenye a kedvencem. Ott szalonnát sütsz kakas taréjra, kiszeded, és abba a zsirban sütöd meg a lisztes tarját, majd kivéve rámegy a szalonna, bors, piros paprika, és ráreszelsz egy kis fokhagymát. A lisztezés mindenképp jót tesz neki, teljesen natúron olyan semmilyen. A füszerezést mindenképp a végén tenném rá, nehogy ráégjen. De lehet 1-2 nappal előtte bepácolni, Mustár,bors, leönteni olajjal. SÓ TILOS. Sütés serpenyőben a rajta lévő felforrósitott olajban 3-3 perc.Sózás forron a kivett húsra.
2010. okt. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2010. okt. 8. 16:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Na figyu,ez az igazi sült tarja.A húst 1.5-2cm vastagra vágod.6 szelethez 25 dkg ZSÍR!3dl víz,6-8 gerezd fokhagyma megy a serpenyőbe, egyszerre bele mindent/rakhatsz bele 1-1paprikát,paradicsomot szeletelve.A húst sütés előtt 1 órával bőven besózod,mielőtt serpenyőbe kerül mind két oldalát bőven borsozod.Kb. 1-1.5 órát párolod kis lángon fedő alatt,közben ellenőrzöd és ha kell még vizet öntesz rá.Ha már puha leveszed a fedőt és 10-15 percig sütöd mind két oldalát,közepes lángon,hogy szép piros legyen,ne süsd túl mert kiszárad! Jó étvágyat!
2010. okt. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
21:22-es. Így fogom holnap!! Köszi
2010. okt. 8. 21:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a serpenyős sütés a "frissen sült". Ha már puhára sütjük, az sült hús. A férjem jobban szereti a frissen sültet, mint az agyon sütöttet. Igy nekem a második a nyerő.
2010. okt. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!