Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan csinálod? Sparban...

Hogyan csinálod? Sparban kapható Nagykun barna rizsből kása készítése: hogyan? Minden részletre kiterjedően? Saját tapasztalatok érdekelnek. Hány percig főzitek?

Figyelt kérdés

2023. máj. 4. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Barna rizsböl nem lehet kását - ha jól értelmezem a szót, nálunk peppéfözött rizst jelent - készíteni, ez csak körítésnek jó.
2023. máj. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1. Elnézést kérek, lehet, hogy fogalomzavar. Lehet, hogy én használtam pontatlanul a kifejezést. Azt hittem, hogy a kása az azt jelenti, hogy különféle gabona vízben megfőzve.

Nem péppé szeretném főzni.


Akkor ennek ismeretében tudsz adni leírást?

2023. máj. 4. 16:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Próbálhatod úgy, ahogy a párolt rizst szokás (kétszeres vízzel felöntve, felforrás után letakarva minimum fél órát fedö alatt párolnóndi hagyni, vagy sok forrásban lévö vízben úgy fözni, mint a tésztát.

De soha nem lesz olyan állagú, mint a hántolt rizs, mindig marad valamennyi tartása, ez van, akinek ízlik, meg van, akinek nem.

Próbáld ki több féle módszerrel, utána el tudod dönteni, ez a te eseted vagy nem.

2023. máj. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


Igen, tudom, hogy milyen. Régebben sokszor készítettem, de aztán elmaradt, különböző okok miatt (családtagom, akinek régebben rendszeresen készítettem, elköltözött, az pedig kiderült, hogy én nem fogyaszthatok gabonaféléket).


Most viszont másik családtagnak valószínűleg jó lenne. Valószínűleg inzulinrezisztenciája lett. De még utána kell nézni - mármint annak, hogy jó-e neki.


Szerettem volna többet megtudni a barna rizs készítéséről, hogy hogyan a legjobb?


A fitát, fitinsav miatt is pl, és hogy mások hogyan készítik. De úgy tűnik, nem sokan eszik (vagy legalábbis nem írtak sokan). Pedig szerintem nem rossz.

2023. máj. 7. 10:46
 5/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem lesz jó neki. De azért írjatok.
2023. máj. 7. 13:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Keress rá a keresövel itt a barna rizsre, van több kérdés, csak meg kell találni.
2023. máj. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt vannak kérdések, biztos van közte több is, ami segít:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=barna+rizs&..

2023. máj. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, köszi, már nézegettem.
2023. máj. 7. 17:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Sok sikert!
2023. máj. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!