Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan sűrítsek liszt nélkül,...

Hogyan sűrítsek liszt nélkül, amolyan "diétás módra"?

Figyelt kérdés
Gondolok itt elsősorban főzelékekre, de nálunk a pörkölt is kicsit sűrűbben csúszik...
2009. jan. 12. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A legegyszerűbb, legdiétásabb az étkezési keményítő. Elkevered egy kis vízzel/tejjel/lével beleöntöd a meleg kajába, rottyan egyet (csak egyet, mert a keményítő a hő hatására veszít a minőségéből és visszahígul ha sokat főzöd) és kész.

De ha olyan az étel, akkor sűríthetsz még krumplival (reszelve, főzve-paszírozva).

2009. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A leveseket,fözelékeket én fött krumplival (esetleg használhatsz krumlipürépelyhet, bolti zacskósat), vagy keményítövel sürítem, a pörköltet egyszerüen sürüre fözöm(hagyd mindig elföni a levét, és piciket önts utána).

Diétás sürítésnem azért ezt sem nevezném, mert ugye a krumpli is hizlal,de jobb mint a rántás.

Talán tudtam valamit segíteni..

2009. jan. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Bocsánat, az elöttem szólóval egyidöben írtuk a választ, nem direkt írtam ugyanazt a tanácsot :-)
2009. jan. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Főzeléket úgy is lehet, hogy a főzelék felét kiveszed, és letrumixolod. Többiek mehetnek krumplival.
2009. jan. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én étkezési keményítővel sűrítek mindent.
2009. jan. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2009. jan. 13. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!