Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen egyszerű kajákat tudok...

Milyen egyszerű kajákat tudok elkészíteni a koliban?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, nagy főzőtudományom nincs, olyanokra gondolok, ami tűzhely segítségével lehet, mert nincs sütőm.
2009. jan. 12. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tejbegriz/rizs

tasakos leves

tojàs ràntotta

tükörtojàs

fött tojàs

sült kolbàsz

fött virsli

sült krumpli

borsofözelék

2009. jan. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenfele kifott tesztat. Sajt, turo, tejfol, szalonna, lekvar, dio, krumpli, kaposzta, mak...stb. feltettel.

Ha tudsz csinalni bolonai spagettit, az is jo.

Tukortojas salataval, rantotta salataval.

Krumplipure kompottal esetleg sutsz valami husit hozza (lefagyasztottan lehet kapni pl. hamburger hust)

Tejbedara, tejberizs

Fozelekek is nagyon egyszeruek. Bab, borso pl. megfozod oket, es lisztet es tejfolt osszekeversz, es behabarod vele. Par fuszer meg hozza, ezeket anyukad megmondja. De az osszes fozelek tenyleg egyszeru, mert megfozod a zoldseget, es suriteni kell csak.

Zacskos leveseket tudsz csinalni gondolom

Nezd meg a mindmegette.hu-t is.

Palacsintat is konnyu sutni nagyon!

2009. jan. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat, azt elfelejtettem mondani, hogy eléggé válogatós vagyok... de a felsoroltak között voltak ízletes finomságok
2009. jan. 12. 14:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Brokkolikrémleves, Zellerkrémleves. rántott hús, sült krumplival, rizzsel, főzelékek,
2009. jan. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szeptembertől ugyanez a problémám lesz (remélhetőleg), csak lehet hogy albérletben. Tegyük hozzá, addig vagyok jó a főzésben, amíg előkészíteni kell, onnantól életveszély.

Én azt találtam ki, hogy összeírom azokat a kajákat amiket szeretek, legalább 40-50 félét, hogy meglegyen a változatosság, s megkérdezem édesanyámat, valamint a főzni kevéssé tudó de rákényszerülő családtagokat, mégis hogyan készítsem el őket. Ebből lesz egy szép kis receptkönyv, életmetésre.


Amit tuti könnyű megcsinálni:

-rántott zöldség, hús (ha a húsra finnyás vagy, otthon készítsétek elő, s úgy vidd magaddal)

-bundás gyümölcsök, zöldség, hús (ugyanaz mint a rántott, csak palacsintatésztába kell forgatni)

-krumplipüré (fűszerekkel, hagymával, tejföllel, jól variálható)

-sült / pirított krumpli

-gyümölcsleves

-krémlevesek

-grízestészta (megpirítod a búzadarát, vízzel felfőzöd mintha tejbegrízt készítenél, ha kihül hozzákevered a tésztához, lekvárral, vaníliapudinggal, mézzel nagyon finom)

-paradicsomos tészták (veszed a kéznél levő alapanyagokat, megpirítod a darálthúst / felvágottat / virslit, hozzákevered az alapport, vagy a vízzel hígított, fűszerezett paradicsompürét, tetszőleges zöldséget)

-sonkás-répás-tejfölös tészta (megpirítod a sonkát, de akár bacon szalonnát vagy valamilyen húst, ha kész megfonnyasztod rajta a répát, ráborítod a tejfölt, összeforgatod, leveszed a tűzről, és belekevered a kifőtt tésztát)

-saláták

-melegszendvicsek

2009. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ami kimaradt: Gyűjts össze minél több trükköt, amivel helyrehozhatod az elszúrt ételt (erre ideális egy nagymama, vagy főzni tudó anyuka, de ha akarod, összeszedek neked néhányat).
2009. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
azt nagyon megköszönném ha leirnád a praktikáidat, már én is kérdezgetek:) bárki leirhatja, ha van valamilyen trükkje a főzéssel kapcsolatban:)
2009. jan. 12. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!