Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit, milyen finomságot készíth...

Mit, milyen finomságot készíthetek tejbegrízből? Olyan recepteket keresek amibe gríz kell.

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2009. jan. 13. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:

En tejbegrigbol ketfelet is szoktam csinalni :

1. A kesz tejbegrizt (legyen egy kicsit surubb!) egy olajjal kikent edenybe ontom ugy hogy kb. 1-2 cm magas legyen,masnapig hagyom hogy jol megdermedjen,kiboritom egy lapitora,nagyobb kockakra felvagom,majd keves olajjal kikent teflonban,egy kicsit megpiritom minden oldalon. Hidegen is melegen is fogyaszthato.

2. Karamellpudingot keszitek,tejbegrizet fozok,mindkettot hagyon langyosra kihulni,majd egy talba teszek egy sor tejbegrizet utana egy sor pudingot,addig amig elfogynak(a teteje legyen tejbegriz!).Megszorom vagy kakaoval,vagy fahelyas cukorral es a mikroban egy kicsit felmelegitem.

Jo etvagyat!!!

2009. jan. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
gyerekkoromban cukorral habosra kevertük a tojássárgáját, és az kevertük össze kihűlt tejbegrízzel.
2009. jan. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

császármorzsa (Kaisersmarni, smarni)


tej+tojás+ kicsi cukor + kicsi só

grízt beáztatod. kivajazott tepsibe öntöd, sütöd, közben felaprítod többször, tovább pirítod az alját. (láttam már serpenyűben olajban is sütni)

2009. jan. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

egérke:

tejbegrízt (nem keményet) kisütsz olajban kanálról szaggatva (egérfarka lesz) fahéjas cukorral

2009. jan. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon jól hangzanak! Köszönöm:)
2009. jan. 13. 21:43
 6/6 anonim válasza:

Szoktam csinálni hamis túrógombócot:

Csinálok egy sűrűbb tejbegrízt (egy kis mazsolát is adok hozzá), kanállal megpróbálok gombócokat formázni, amelyeket pirított zsemlemorzsába forgatok, majd ezeket cukros tejföllel leöntök. Ez valami isteni finom desszert.


A másik desszertem:

Nagy adag tejbegrízt főzök, amelyet 3 részre osztok. Az egyiket fehéren hagyom, a másikba kakaót rakok, a harmadikba gyümölcsszörpöt öntök. A rétegeket egymásra öntöm, majd berakom a hűtőbe. Ott jól megdermed, ha ügyes vagy kit tudod szedni a formából, és tortaként tudod szelni. Nagyon látványos, finom édesség.

Petranova

2009. jan. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!