Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért csomósodik be a tejbegríz?

Miért csomósodik be a tejbegríz?

Figyelt kérdés
Mit csináljak,hogy ne legyen csomós? Nagyon lassan öntöm bele a grízt,és mégis csomós.
2009. jan. 13. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyfolytában kevergeted forrásig? Ahogy én csinálom: még hidegen belerakom a grízt, és egészen forrásig (igen, elég sok idő) kevergetem, hogy le ne égjen. Soha nem volt még csomós.
2009. jan. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Huzd felre a gazrol, ugy egy keveset keverjel a tejbe, majd folyamatosan picit, picit, es keverd nagyon-nagyon. Tedd vissza takarekra, es ugy keverd tovabb.
2009. jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is hideg tejbe teszem bele,és folyamatosan kavarom,nekem mindig sima igy.
2009. jan. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor öntöm bele, amikor felforr, de csak lassan szabad, és folyamatosan keverni kell. Ha benne van az összes, akkor csak egyet rottyanjon, és kész.
2009. jan. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1.forrald fel a tejet! 2dl/fő Sózd meg közben 1 csipet sóval.

2.Mérj ki előre decinként 1 púpos kiskanál darát.Vagyis személyenként 2 púpos kiskanál.

3.Ha felfort, tedd kisgázra!

4.Egyik kezeddel fakanállal kavarod, másikkal az edényből,

de szinte szórod csak. Viszont folyamatosan szórod, folyamatosan kavarod.

5.Megállás nélkül továbbkavarod kislángon 5 percig, míg sűrű lesz, és a grízszemek üvegesek.

6. Kikapcsolod a tüzet, és decinként 1-2 kiskanál cukorral ízesítjük. Picit várunk, 1-2-szer megkavarjuk, aztán öntjük tányérba.

7. Fahéj, kakaó, lekvár?Össze szabad kavarni


Ha több grízt használsz, úgy hamarabb kész, de nem olyan finom.

Só tényleg kell, de pici.

Ha ABBAHAGYOD a gríz beszórását, és később ÚJRA KEZDED, úgy CSOMÓS grízt kapsz. Ez a legfinomabb sokak szerint(minden ovis. Neve töltött tejbergíz)


Ha folyamatosan öntöd - kevered, mégis csomós, akkor nem öntötted elég vékony sugárban. Csak olyan legyen mint egy függöny, vagy permet. Ha túl régi a gríz, akkor át kell szitálni. Pl. tésztaszűrőn.


Még egy ok lehetséges a csomósságra: ha állapotos a szakácsnő.

2009. jan. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
csak én vagyok úgy vele, hogy imádom ha csomók vannak benne? ._.
2011. jún. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is imádom a csomókat :D
2011. szept. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!