Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A debreceni kolbász hogy...

A debreceni kolbász hogy jobb, sütve vagy főzve?

Figyelt kérdés

Ha főzni, akkor vízbe, de ha sütni, akkor azt hogy,olajban?

Még sosem ettem ilyent, most vettem először, nincs ráírva az elkészítése és nem tudom hogyan kezdjek neki.


2011. jan. 22. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olajban. Vágd fel kisebb darabokra (3-4 cm-es hosszúságúra), a tetejét vagdosd be és nagyon kevés forró olajra dobd rá. Forgasd folyamatosan, hogy ne égjen le. Nagyon finom!
2011. jan. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én hosszában szoktam 3 csíkban felhasítani, úgy sütöm.
2011. jan. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

ízlés dolga, hogy sütve vegy főzve. ha főzöd forrásban lévő vízbe tedd kb 10 percre.mustárral, tormával finom.

ha sütöd inkább, akkor fél miliméterre vagdald be sűrűn

akár csak egy irányban, de visszafele is lehet és akkor olyan szép recés lesz.kevés zsíron kezd el sütni, időnként forgatva. meg is kell villával böködni,hogy a fölösleges zsír kisüljön.

ha már szép piros, fogyasztható szintén mustárral., tormával, de hhez már akár köret is jöhet. pl egy kis krumpli, vagy rizs,savanyúság,és akkor már tényleg komplett vacsora.

2011. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm mindenkinek a jó tanácsot. 6 db. van benne, 3-at megsütök, 3-at meg megfőzök, majd meglátom hogy melyik változat ízlik jobban és legközelebb már tudni fogom:-)
2011. jan. 22. 19:04
 5/5 doboszoli ***** válasza:
80%

Véleményem:

Főve jobban szeretem, szaftosabb.

Sülve semmiképpen nem szurkálnám, vagdosnám, mert minden nedvesség kisül belőle, olyan lesz mint a fűrészpor. Lassan felmelegítve sütném meg, hogy ne durranjon szét.

2011. jan. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!