Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készül az újévi lencse?

Hogyan készül az újévi lencse?

Figyelt kérdés
Étteremben voltam szilveszterkor, nagyon finom lencsét készítettek. Nem tudom, hogy főzelék volt-e vagy más neve van, mindenesetre a lencsén nem volt olyan lisztes szósz, mint amiből a főzelékek általában állnak. Szinte csak a lencse volt, finoman ízesítve. Hogyan készül ez az étel és van neve?
2011. jan. 26. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Újévre lencsesalátát szoktak késziteni, de hogy te miylet ettél, azt nem tudhatja senki. Keress rá erre az internetben, csak találsz hasonlót.
2011. jan. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem újévi, de én így csinálom a lencsét.

előző este beáztatom. a levét leöntöm, másik vízben puhára

főzöm,babérlevéllel,egy fej apróra vágott hagymával,fél héjas citrommal,amit karikára vágok. ha puha, akkor egy pohárban kikeverek 3-4 evőkanál lisztet hidegvízzel teljesen simára. teaszűrőn át

a lencsére engedem és átforralom.ennek olyan szószosnak kell lennie.

kiveszek belőle egy tálkába és összekeverem egy kis tejföllel és mustárral,aztán visszöntöm a lencsébe.

lehet, hogy egy kis cukrot,citromlevet is kíván, hogy kellemesen pikáns legyen.

a citromot a babérlevelet persze tálalás előtt kidobom.

2011. jan. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A lencsét nem kell áztatni!!!!
2011. jan. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én szoktam, remélem Neked ez nem okoz problémát.

már sokszor megírtam, hogy olyan nincs, hogy KELL vagy

NEM KELL.

viszont szokásaink vannak,ami tudod Te is, hogy ahány ház annyi :)))

2011. jan. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!