Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak, hogy puha...

Mit csináljak, hogy puha legyen a bab?

Figyelt kérdés
Sosem puhul meg rendesen :S Pedig előző este beáztatom, most is már másfél órája főzöm, de még mindig nem jó. Mennyi idő egyáltalán, hogy megpuhuljon rendesen?
2011. febr. 20. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél bele egy késhegynyi szódabikarbónát.
2011. febr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
A szódabikarbóna elméletileg megpuhítja, de sokáig főzni sem szabad, mert attól is megkeményedik. Ha ecetes ételt csinálsz, azt is csak a főzés végén tedd bele.
2011. febr. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Főzd kuktában.
2011. febr. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az hogy milyen hamar és mennyire puhul meg,sok mindentől függ!Pl. függ attól hogy fehér vagy tarka babról van szó,hol vetted,milyen öreg,aprószemű vagy nagyszemű,milyen a héja...stb..Nekem általában az aprószemű fehérbab szokott nehezen megfőni,mert annak kemény a héja.De ahogyan azt elöttem is írták, lehet főzni kuktában is,úgy gyorsabb.Ha füstölt husi is kerül bele,nyugodtan főzheted a hússal együtt a babot a kuktában.Én úgy szoktam,hogy mielött a kuktába teszem, felteszem egy fazékba és az első forrás után leöntöm a levét,és úgy bele a kuktába...

Ha nincs kuktád,akkor marad a fazék...fedd le fedővel,és csak megpuhul valamikor:D Az első levét viszont öntsd le.

És igen,az is fontos hogy beáztasd egy éjszakára.

Sok sikert,további jó főzőcskézést!

:)

20L

2011. febr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :) Tettem bele egy kis szódabikarbónát, tényleg gyorsabban puhult így, ezt nem is tudtam :)

Kuktám sajnos nincs, de néztem, hogy mennyiért lehet venni, csak sajnos nagyon drága :(

De köszönöm, hogy ezt a szódabikarbónás trükköt megosztottátok velem, így már sokkal egyszerűbb :)

2011. febr. 21. 10:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Barátom ne sózd meg az elején csak a végén
2011. márc. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!