Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mik azok az organikus ételek?

Mik azok az organikus ételek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 5. 15:50
 1/5 Bányai Károly ***** válasza:
100%
Amiket köznyelven bio-nak hívnak. A lényeg, hogy az előállításukhoz a termelők az organikus szemléletet követik, azaz a természetességet, az élőhelyek összhangját, stb. Nem használhatnak rovar, gyom, gombaölő szereket, műtrányát, antibiotikumot, hormont, termésfokozót, sőt, olyan szerves anyagot sem, ami ilyennel szennyezett lehet. Vagyis pl. attól nem organikus a csirkehús, ha a csirke nem kapott gyógyszert, mert nem etethető olyan táppal, gabonával sem, ami pl. műtrágyázva volt. Elég nagy a zavar a fejekben még a termelők körében is. De ha ellenőrzött organic food, akkor van rajta valamilyen plecsni. Ezek általáéban megbízhatóak. Magyarorsuzágon kb. az ökológiai gazdálkodás szó fedi le az angol organic szót.
2011. márc. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ. Angol nyelvvizsgán ezt kaptuk a társammal, és csak néztünk, hogy mit akarnak...:S De végülis jól körülhatároltuk. Köszi a választ.
2011. márc. 5. 16:12
 3/5 anonim válasza:
48%
2011. márc. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
kedves kérdező! melyik nyelvvizsgán voltál,ahol ez volt? mert én ma voltam Telc B2 angolon és ez volt a vitatéma :O a szöveg alapján én is tudtam vmit mondani,de meglepett a téma.
2012. jan. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ironikus, hogy ezt hozza ki első találatnak a google:D
2017. febr. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!