Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kelt tésztát (csöröge fánk)...

Kelt tésztát (csöröge fánk) amibe nincs tojás ellehet tenni hütöbe másnapra?

Figyelt kérdés
Sok tésztát csináltam és nincs idöm mind kisütni
2011. ápr. 28. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A csöröge fánk mióta kelt tészta? Még véletlenül se az! És ha nincs benne tojás az mi lesz?
2011. ápr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A csöröge valóban nem kelt tészta, és tojás is kell bele. Leírnád a receptet, mert így nem igazán értelek.
2011. ápr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Képzeljétek csak el hogy lehet fánkot tojás nélkül csinálni.Mivel fiam tojásérzékeny igy mindig kihagyom a tésztákbol és igy is jol sikerülnek.Had ne irjam már le a receptet mert nincs arra idöm.Arra vagyok kiváncsi hogy ellehet e tenni hütöbe 1napot kelttésztát.Köszi aki erre válaszol
2011. ápr. 28. 13:15
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Igen, lehet fánkot tojás nélkül készíteni, de a csörögefánk nem kelt tészta! A kelt tészta élesztős, a csöröge nem az. Ha szalagos farsangi fánkra gondolsz (amibe ugye élesztő kell), azt nyugodtan elteheted a hűtőbe, semmi baja nem lesz. De szerintem a csörögefánknak (amibe nem kell élesztő) sem fog megártani a hűtő. Szóval nyugodtan tedd be. (De nem kellene leharapni az ember fejét).
2011. ápr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bár nem szoktam tojás nélkül fánkot (szalagos) készíteni, de elfogadom, hogy jó lehet. Ugyanezt nem hiszem a csöröge (forgács) fánkról, hiszen ahhoz jelentős mennyiségű tojás kell, vagyis ha kihagyod az nem csöröge lesz, hanem más.
2011. ápr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismét a második hozzászóló vagyok. Utána néztem kicsit a csörögefánknak, és valóban létezik élesztős változata is, bár a hagyományos csörögébe nem kell élesztő, de tényleg van olyan verziója, amibe azt tesznek. Úgyhogy én elnézést kérek tőled, de eddig csak a hagyományos, élesztő nélküli csörögefánkot ismertem. És ahogy már írtam, szerintem nyugodtan beteheted a hűtőbe. A kelt tésztáknak nagyon is jót tesz a hűtőben való pihentetés.
2011. ápr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"A kelt tésztáknak nagyon is jót tesz a hűtőben való pihentetés"


Azért teszik a tésztát meleg helyre kelni!A hidegben leállnak az élesztőgombák, miért is jó az?A zsíros leveles tésztát lehet hűtőbe tenni nem az élesztőst!

2011. ápr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves második.Ne haragudj nem akartalak megbántani:)

Köszi mindenkinek.

Amugy ez a recept 40dkg liszt,2dl tejben felfutatott 3dkg élesztö,10dkg cukor,csipet só,10dkg margalin.Meleg helyen keleszteni majd ujjnyi vastagra nyujtjuk és bö olajban megsütjük.Persze alaposan összedolgozzuk a tésztát.Nekem ez van felirva Csöröge néven.Bocsika annak akit sért az ha ez mégse csöröge:)

2011. ápr. 28. 14:25
 9/12 anonim ***** válasza:
A csöröge vagy forgácsfánk tésztavékonyra van nyújtva és derelyevágóval vágják hajtogatják és sütik.Ez omlós kicsit ropogós sütemény. A szalagos vagy farsangi fánk kelt ujjnyi vastagra nyújtott és kerekre vágott így sütik. A belseje sárgás a tojás miatt.Ha nem tesz bele valaki tojást az inkább lángos lesz.
2011. ápr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves 14:25-ös válaszoló! Igenis nyugodtan be lehet tenni a hűtőbe kelt tésztákat, mert az élesztőgombák nem állnak le, hanem lassabban dolgoznak. De ugyanúgy megkel a tészta, csak több idő kell neki! Melegben gyorsabban kel, hidegben lassabban. Ennyi! Én minden kelt tésztát este összegyúrok, dagasztok, éjszakára beteszem a hűtőbe, gyönyörűen megkel, és reggel sütöm. Sokszor teszek az asztalra reggelire frissen sült kiflit, kakaós csigát, lekváros buktát stb. Eddig még senki nem panaszkodott, pedig csináltam már jó pár kelt tésztát.
2011. ápr. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!