Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miből készítsek öntetet a...

Miből készítsek öntetet a gyros tálhoz?

Figyelt kérdés
Van pulykahúsból előre elkészített befűszerezett gyros hús, így lehetett kapni és kb. 10 perc alatt megsül. Hozzá csinálnék hasábburgonyát, apróra szeletelnék uborkát, paradicsomot, salátát. Az öntetet miből készítsem el? Pl. majonéz + tejföl + gyros fűszerkeverék együtt az jó lesz? Még életemben nem csináltam gyros tálat. És mire öntsem ezt a szószt, a salátakeverékre?
2011. jún. 16. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én fele joghurt - fele tejfölből csinálom, 1-1 pohár, a joghurt natúr. Belereszelek 2-3 gerezd fokhagymát és és egy kis darab uborkát. Szükség esetén sózhatod, én nem szoktam.
2011. jún. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Az uborkát és parit ne "apróra" szeleteld, hanem kockákra (1 cm vastag karika uborka 4 felé vágva) vagy vékony karikákra. És igen, az öntet ezekre kell, de csak a tányéron, ízlés szerint. Nem kell előre összekeverni. Tehetsz a salira feta sajtot és/vagy olívabogyót is.
2011. jún. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, majonézt semmiképp ne tegyél bele, a görög öntet (tzatziki) joghurtos. Csak én azért keverem tejföllel, mert nekem a joghurt önmagában nagyon savanyú.
2011. jún. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tejfel + tej + bors, só elkeverve, vagy joghurt + tej.
2011. jún. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
tzatziki a legjobb. uborka durvára reszelve, vagy apróra vágva, só, bors, fokhagymapép (por) joghurtban elkeverve.
2011. jún. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. És szerintetek úgy jó lenne az öntet, ha tejföl + majonéz + gyros fűszerkeverék?

Mert ezek vannak itthon, tehát natúr joghurtom az nincs.

2011. jún. 16. 18:26
 7/9 anonim ***** válasza:
jó, de a majonézd hagyd ki. ehhez nem passzol.
2011. jún. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ok. Köszönöm!
2011. jún. 16. 19:49
 9/9 anonim ***** válasza:
32%

A tejföl+majonéz az a tartármártás, nem jó bele.

Tzatziki mártást kell csinálnod.

Egy 450 ml-s natur joghurt+1 gerezd fokhagyma, só,bors , uborka,egy ek. olivaolaj kell bele.

A trükk, hogy a joghurtot, le kell szűrni, illetve csepegtetni előtte, csak így kapsz krémes joghurtot.

Egy gézlapot, vagy gézpelenkával kibélelsz egy mélyebb tálkát, beleöntöd a pelenkába a joghurtot és hagyod kicsit kicsöpögni, majd megfogod, összefogod, kinyomkodod a lét belőle.

2011. jún. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!