Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ennél a receptnél a pudingport...

Ennél a receptnél a pudingport csak úgy szárazon öntöm bele a vajba, vagy főzzem meg rendesen tejben? Bocs de kezdő vagyok, és anyut megszeretném lepni de nem egyértelmű.

Figyelt kérdés

Ostyás őzgerinc


* 25 dkg vaj

* 20 dkg porcukor

* 2 csomag főzős csokoládés pudingpor

* 2 tojás elhabarva

* 2 ek kakaó

* 1 marék mazsola

* 6 lap ostya kicsire{de nem morzsásra}összetörve

* ízlés szerint rum vagy rumaroma


Vízgőz felett megolvasztjuk a vajat a porcukorral,belekeverjük a pudingot,a mazsolát és a kakaót,majd óvatosan a tojásokat.Alaposan elkeverjük,majd levesszük a vízgőzről és azon nyomban belekeverjük az ostyát és a rumot.Nagyon jól elkeverjük,hogy az ostyát mindenütt érje a krém.

Egy őzgerincformát kibélelünk alufóliával{a szélén jócskán túlérjen a fólia}és a meleg keveréket beleöntjük egyenletesen elosztva.Fakanállal jól lenyomkodjuk,majd az alufóliaszéleket ráhajtjuk és a kezünkkel még mindig jól megnyomkodjuk.

Legjobb egész éjszaka pihenni hagyni de ha nagyon sietős akkor meleg helyen tartva 4-5 óra múlva fogyasztható.


Köszönöm


2011. júl. 23. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:

igen, csak úgy az olvasztott cuccbba keverd bele, és gőz fölött főzd pár percig.

az őzgerincet vizes folpackkal béleld ki, így könnyen lehúzhatod róla , ha kihűlt.

ha van, 5 deka durvára vágott diót is tegyél bele, úgy még finomabb.

2011. júl. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor tehát szárazon. Köszönöm szépen!
2011. júl. 23. 12:35
 3/3 anonim ***** válasza:
igen! jól írta az első! én még szoktam bele meggyet is rakni
2011. júl. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!