Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítitek a krumplipürét?

Hogyan készítitek a krumplipürét?

Figyelt kérdés

Margarinnal, tejjel vagy mivel készítitek?

Mi margarinnal szoktuk, de tudom, hogy az milyen egészségtelen..Szeretném máshogy. Mennyire szoktátok pépesre vagy inkább törtkrumpli szerűségre csináljátok?

Köszi! :)


2011. aug. 3. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Én "mindent bele", zsiradéknak tejfölt használok, tejjel higítom, ha kell, akkor inkább kacsazsírt teszek bele, emellett szerecsendiót, borsot, sót. Van, hogy egy rúd ömlesztett sajtot is :) Csak "egészségesen" :)
2011. aug. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sós vizben megfözöm, ha puha, leönzöm róla. összetöröm, kevés tejjel felöntöm és vajat (nem margarint, hanem tavajat) teszek bele. Mi úgy szeretjük, hogy egész simára töröm, botmixerrel nem jó, mert akkor csirizszerü, nyúlós lesz.
2011. aug. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én teszek bele tejfölt, vajat és tejet is! :)
2011. aug. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Leírtam volna, de a második megelőzött - vajjal tényleg sokkal finomabb, az állagán érzed, mennyi tej kell bele.
2011. aug. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Megfőzöm a krumplit sós vízben, krumplinyomón átnyomom, vajat teszek bele (margarint, teavajat, vagy kockarámát, ami van),forralt tejet, és mivel édeskésen szeretjük, egy pici cukrot. Nem mixelem, csak fakanállal összekeverem, mert a krumplinyomón áttörve, abszolút "csomómentes" lesz.
2011. aug. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legfinomabb, amire mindenki leváltotta a saját receptjét, aki eddig megkóstolta: megfőzöm a kockákra vágott krumplit ételízesítős vízben, leszűröm, jócskán darabolok rá vajat, megtöröm krumplitörővel, teszek bele még egy kis sót, vagy ételízesítőt, meg egy jó adag tejfölt. Tejjel nem szeretem, a tejföl jobb hozzá.
2011. aug. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Megfőzöm a krumpli, leöntöm a levét, margarinnal lágyítom és lassan annyi meleg tejet öntök hozzá, míg megfelelő állagú nem lesz.
2011. aug. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sós vízben megfőzöm, leszűröm, krumplitörővel megtöröm.

Só, kevés bors, vaj + tejföl, és evőkanállal kavarom addig, míg teljesen síma, csomómentes lesz.

2011. aug. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tejföllel még nem készítettem, legközelebb kipróbálom.
2011. aug. 4. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!