Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen süteményt készíthetnék...

Milyen süteményt készíthetnék ezekből a hozzávalókból?

Figyelt kérdés

Ezeket találtam a nyaralóban, amikből talán lehet csinálni egy kis édességet. Elég drága az itteni kisbolt, ezért nem akarok nagyon vásárolni.


fél kg darált keksz

dejó

1 tojás

liszt

cukor

rizs

közel 1 liter tej

sütőpor

fahéj


Köszönöm a válaszokat! :)


2011. aug. 30. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Vajad nincs? Mert ha volna, tudnék is javasolni valamit. Vaj általában mindenhez kéne.


És még esetleg egy kis lekvár?

2011. aug. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Első vagyok.

Szóval ha volna vajam, akkor a fenti alapanyagokból hirtelenjében a következőt kreálnám:


A darált háztartási kekszet összekeverném a dejóval, meg 15-20 dkg vajjal, hogy kicsit összeálljon. Egy jénai tál aljára teríteném szépen, majd leönteném a következő krémmel:

A tojássárgáját jól kikeverném 3 evőkanál cukorral, 2 púpos evőkanál liszttel és 2-3 evőkanál tejjel, hogy szép sima legyen. Közben fél liter tejet föltennék a tűzre, és mikor elkezd éppen-éppen forrni, lejjebb venném a tüzet, és folytonos kevergetés közben, lassanként belecsorgatnám a tojássárgás keverékemet. Hagynám egy pillanatra felforrni, nagyon fontos, hogy folyamatosan keverd!!!


Egy pillanat forrás után levenném a tűzről és ráönteném a kekszes-dejós alapra.

2011. aug. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
gyümölcsrizs?
2011. aug. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én tejberizst készítenék, tetején fahájas dejóval.jó hidegen, pláne, ha valami gyümi is lenne benne...:)
2011. aug. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hirtelen ezt találtam ki:

Lepakolsz egy tepsibe/tálba egy réteg htk.-t, majd ráöntesz egy réteg fahéjas tejbegrízt vagy rizst, majd befeded keksszel. Tejberizzsel, dióval, ha van lekvárral is lehet variálni, illetve több réteget is lehetne kreálni...

2011. aug. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én egy dejós golyóra gondoltam: darált keksz, dejó, fahéj, cukor, annyi tej, amennyit felvesz. Vagy a dejóba csak beleforgatod. Pofonegyszerű, bár van, akinek így túl snassz :)
2011. aug. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
mi az a dejó? :S
2012. ápr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
pörkölt napraforgóbél, pörkölt búzacsíra, cukor, antioxidánsok keveréke. a darált dió pótlására találtik ki. kicsit hasonló is az íze, de még sem az igazi:)minden boltban lehet kapni, a mák, dió mellett zacskózva.
2012. ápr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!