Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehetséges élesztő nélkül...

Lehetséges élesztő nélkül kenyeret csinálni kenyérsütő gépben? Próbáltad már? Milyen lett?

Figyelt kérdés
Esetleg helyettesíhető valamivel az élesztő? Köszönöm.
2011. szept. 3. 01:35
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Nem hiszem hogy lehet valamivel helyettesíteni:S
2011. szept. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
Lehetséges, ilyenek pl a Tescos kenyerek is. A minőségük gyenge. Megvásárláskor még ehetőek, de 1 nap múlva már nincs jó ízük. Én még nem próbáltam kenyeret sütni, de azt tudom, hogy a jó kenyérhez élesztő kell, anélkül az már nem is kenyér.
2011. szept. 3. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Élesztő nélkül nagyon rossz lesz a kenyér,akármiben sütöd. Volt,hogy véletlenül kimaradt az élesztő,egy sűrű,alig ehető kenyér lett belőle. Miért kellene az élesztőt kihagyni,vagy valamivel helyettesíteni?
2011. szept. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Esetleg kész kovásszal. Vagy ez, vagy az élesztő kell bele, mert amúgy vmi sűrű, gumiszerű izé lesz belőle.
2011. szept. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Valószínűleg candidám van, még ezt majd a doki megerősíti. Ha igen, akkor nem ehetek élesztőgombás ételeket. Speciális kenyerek meg kilónként 800 Ft körül kaphatók, erre nincs pénzem.

Az az összeesett, gumiszerű kenyér egyáltalán nem vágható? Mert ha fel lehet szeletelni, akkor végül is jó lehet :)

2011. szept. 3. 11:45
 6/13 anonim ***** válasza:
Az unokám egy időben nem ehetett élesztős dolgot. Szódabikarbónát tettünk a kenyérbe. Nem volt jó,de azért ehető volt. Csak nagyon hamar megszáradt. Naponta sütöttünk neki.
2011. szept. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ezt majd kipróbálom!
2011. szept. 4. 11:11
 8/13 anonim ***** válasza:
ha szódabikarbóna jó akkor elvileg a sütőpor is jó lehet- és ha a kenyeret helyettesited valamivel_ pl palacsintával_:?vagy abonettel?
2011. szept. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem az élesztőt, hanem eleve a kenyeret váltanád ki valamivel, lehet, hogy könnyebb lenne. Finomabb biztos nem, de nekem is az abonett, a puffasztott rízs (tudod, az a "hungarocel") ugrik be. Nem tudom, a pászka tartalmaz-e élesztőt, szerintem nem, azt is meg lehetne nézni, próbálni.

Vagy az indiaiak lenyere a csapati. Itt a receptje is, abban nincs élesztő:

[link]


Remélem tudtam segíteni, üdv!

2011. szept. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még valami. Írd be a google-ba: kenyér élesztő nélkül

Egy csomó recept jön fel, pl ez is:

[link]

Ez kimondottan candidásoknak van.


Üdv!


Amúgy itt keresgess:

[link]

2011. szept. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!