Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Halfasírtot szeretnék csinálni...

Halfasírtot szeretnék csinálni, de nincs húsdarálóm, esetleg elektromos aprító jó lehet helyette? Keszeg/kárász van és azok ugye elég szálkás halak.

Figyelt kérdés
2011. szept. 28. 11:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
tudom,hogy azt irtad hogy a paprikás lisztes verzió már,uncsi. Én azt szoktam csinálni,hogy vagy paprikás lisztbe ,kisütöm,szintén,keszeg,kárász,vagy kirántom, és csinálok,1 ecetes krumplis hagymás,salátát. Ennek a levébe beleteszem a halakat ha kisültek 2-3 napig benne van olyan,lesz mint a ruszli: csak ne száraz ropogosra süsd a halakat. A krumpli salátához,több levet csinálj,hogy azért a krumplin,is maradjon.
2011. szept. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 doboszoli ***** válasza:
Igen, ez a marinált hal. Finom.
2011. szept. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

akinél ettünk halfasírtot az is keszegből és kárászból csinálta, nem éreztünk benne szálkát, ő azt mondta 2* átdarálta


sőt a netes receptek egy része is apróhalat ír

valamelyikőtök csinált már egyáltalán ilyen fasírtot?

2011. szept. 29. 10:41
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát, ha még nem késtem el a válasszal:

Én is darálóval szoktam a halfasírtot lepépesíteni, és ezzel együtt az összes hozzávalót ledarálom, így nagyon egyszerű, és valóban egy ici-pici szálka sem marad a legszálkásabb halból sem.De ha nincs darálód, miért ne próbálhatnád meg az aprítóval.Amíg nem volt darálóm, a tatárbifszteknek valót én is azzal pépesítettem. Azt javaslom, egy kis darab szálkás hallal próbáld ki,majd kézzel tapicsold át, és érzed, hogy maradt-e benne szálka.

Előzőleg a nagy és kézzel kiszedhető szálkákat azért szedd ki belőle.Sok sikert!

(Ötlet: egy kis darab füstölt szalonnát is darálj a pépbe, isteni lesz tőle a halfasírt!)

2011. okt. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én is szoktam a disznó vagy a marhahúst az elektromos darálóban ledarálni. Nem bolti hús,hanem kukoricán nevelt disznó,és nincs benne víz. Nyugodtan próbáld meg vele ledarálni.
2011. okt. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Pintér László ***** válasza:
Szia. Na?
nov. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!