Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írd le nekem vagy linkeld be...

Írd le nekem vagy linkeld be a kedvenc süti recepted! Amit meg is csináltál már?

Figyelt kérdés
Szóval ne valami nagyon kacifántos elkészíthetetlen művészeti alkotást hanem olyan barátit! Bivaly kalóriatartalmúak előnyben! :-D
2011. szept. 29. 08:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon finom, nálunk most ez a favorit, csak ajánlani tudom.



Csokis-csoda


1 ¾ csésze cukor

1,5 csésze liszt

10 ek. kakaó

3tk sütőpor

1kk só

¾ csésze tej

½ csésze olvasztott vaj

1,5 tk vaníliaaroma

¾ csésze barnacukor

1 ¾ csésze meleg víz


Összekeverni:

A cukor 2/3-ad részét a liszttel, sütőporral, sóval, kakaópor felével.

Összekeverni:

tej, vaníliaaroma, vaj

Majd a kettőt elkeverni.


Tepsibe öntjük.

A megmaradt kakaót, cukrot, barnacukrot összekeverve rászórni a tetejére, rá a meleg víz.


Nem keverjük össze!!!! Nem szabad összekeverni!!! Finoman kell betenni a sütőbe, hogy még véletlenül se keveredjen el a tészta a vízzel!!! A víz a tetején majd szépen a tészta alá vándorol, besűrűsödik és nagyon finom csokiszósz lesz belőle.


165 fokos, előmelegített sütőben 1 órán át sütni.

2011. szept. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem édes süti, de én imádom. És 10 perc elkészíteni, 20 perc alatt meg is sül. Kicsit lustáknak való, de nagyon finom, néha a rohanásban ilyen is kell.

Sajtos-sonkás leveles

Szóval veszel egy fagyasztott réteslapot :), ez kb. 1-2 óra alatt szobahőmérsékleten kienged, de mikróztam már olvasztóprogin pár percig, és kiolvad úgy is.

- egy tejfölt össze kell keverni egy egész tojással, ebbe kerül sok őröltbors

- a tésztát vékonyra elnyújtjuk, megkenjük a tejfölös masszával, erre jön a 20 dkg sonka (igazi sonka főleg, de csináltam már spár sonkával is, azzal is nagyon finom) felkockázva, és a 15 dkg trappista sajt (füstölttel nem volt olyan finom).

- ezt szépen feltekerjük, majd a tetejét megkenjük tojással.

Sütőpapíron szoktam sütni, 20 perc kell neki kb. 200 fokon. Mikor kihült, akkor szeletelem. Nagyon finom!

(belül a tejföl eláztatja, tehát ne ijedj meg, ha esetleg megsütöd, hogy belül nincs megsülve)

2011. szept. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyon egyszerű és imádom!!!

Hozzávalók 2-3 cs keksz és 3 cs puding! Elkészitése pedig ennyi: tepsi vagy nagyobb edény aljára keksz aztán egy réteg puding megint keksz megint puding...nagyon egyszerű, gyors és nagyon finom! Jó étvágyat!!

2011. szept. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
8:36! most akkor fagyasztott leveles tészta, vagy réteslap:)?? finomnak tűnik. mert a réteslapot nem kell nyújtani.
2011. szept. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:36


Megint én. Eszembe jutott egy másik kedvenc is. Ez is pofonegyszerű :D és nagyon finom:) (kérek zöld kezet :D )


[link]

2011. szept. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

8.36.

Az, amelyiket nyújtani kell. Most bekavartál, de tudom hogy rá volt írva a csomagjára, hogy tovább lisztezhető, de már nem hajtogatható.

Nos, ezt szoktam megvenni, 200 Ft a lidl-ben, és ezt nyújtom el.

2011. szept. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

8.36


Leveles, tuti :D beugrott :)

2011. szept. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Túrótorta:

20 dkg liszt, 8 dkg cukor, 8 dkg vaj, 1 tojás, kis só, sütőpor. Összegyúrni, alufóliában fél órát hűtőben hűteni. Közben 50 dkg túrót 2 tojás sárgájával 8 dkg cukorral, 1 zacskó vaniliás cukorral, 1 zacskó Dr Oetker hidegen készithető vaniliás pudingporral1 evőkanál citromlével, 1 dl olajjal elkeverjük, hozzáadunk 3 dl tejet és a két tojás felvert fehérjét. Lehet beletenni mazsolát vagy meggyet ízlés szerint. Ezután a tésztát tepsibe vagy tortaformába kb 1 centisre kinyújtva beletesszük, rá a töltelék és 3-as fokozaton kb 30-35 percig sütjük. Tepsibe hagyjuk kihűlni, utána hűtőbe tenni, másnap az igazi. Tetejére felvert tejszínhabot és epret, meggyet, vagy kivit téve tálalni.

2011. szept. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket :-D Szépen sorba kipróbálom őket :-D Természetesen mindenkinek megy a zöld kéz :-D ... Én most ezt csinálom, de annyira szeretek sütiket csinálni :-D hogy mind sorra kerül majd :-D Meggyes máktorta:

Hozzávalók:

20 dkg vaj

20 dkg porcukor

5 tojás

10 dkg őrölt mák

16 dkg liszt

1 citrom lereszelt héja

25 dkg magozott meggy

Elkészítés:

A vajat a porcukorral elkeverem, majd egyenként belekeverem az 5 tojást. Beleteszem a mákot, a lisztet és a citromhéjat. A massza 2/3-át kivajazott, kilisztezett tortaformába öntöm, és rászórom a kinyomkodott meggyet. Ráöntöm a maradék tésztát. Előmelegített sütőben 200 fokon 35-40 percig sütöm. Ha kész, porcukrot szitálok a tetejére.

2011. szept. 29. 09:17
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

ok. köszi.

én is írok egy finom süti receptet, ez édes, mint a mééééz:))

szóval a Parfé szelet családunk ősi receptje és kedvence.

Tészta:17 deka liszt,17 deka cukor, 4 ek. méz, 4 tojás,

10 deka durvára vágott dió, egy sütőpor.

a cukrot a tojások sárgájával a mézzel habosra keverjük, hozzáadjuk a sütőporos lisztet, a diót, és a 4 tojás keményrevert habját óvatosan belekeverjük.

sütőpapíros, kb 38x25-ös tepsiben tűpróbáig sütjük. első 5 perc forró sütő, aztán mérsékelni, mert a méztől hamar barnul.

teljesen ki kell hűlnie a tésztának.(így magában is isteni finom)

fél liter tejben megfőzünk 5 jó evőkanál búzadarát. ez is

hűljön ki teljesen. nem baj , ha dermedt lesz.

egy rámát kikeverünk 25 deka porcukorral és 2 vaniliás cukorral, majd a kihűlt darával lehetőleg géppel szépen simára keverjük.

ezt a szép fehér krémet rákenjük a tésztára, elsímítjuk vizes kanállal.

a tetejére csikomáz kerül, ami lehet olvasztott bevonócsoki, de kinek-kinek a bevált csokimáza is.

én nem vacakolok a csikomázzal, mert nem mindig sikerül, hanem olvasztott csokival össze-vissza cirmozom kanállal.

szép így a fehér krémen, és hát az íze ennek a sütinek, felér egy tortáéval:))

2011. szept. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!