Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha gluténmentes lisztet...

DannyZuko kérdése:

Ha gluténmentes lisztet használok sima helyett, akkor egy az egyben helyettesíti a sima lisztet pl kenyérsütésnél, vagy kell valamit trükközni vele?

Figyelt kérdés
Simán scak cseréljem ki a 2 lisztet, vagy kell valami adalék a gluténmenteshez, hogy ugyanolyan legyen a kész kenyér, mint a sima lisztel készült?
2011. okt. 5. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Gluténmentes lisztből nem tudsz olyan kenyeret sütni,ha egyáltalán lesz belőle kenyér,mint a búzalisztből.

Ha csak divatból akarsz abból sütni,akkor maradj a buzalisztnél.

2011. okt. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos a gluténmentes kenyér nem lesz olyan, mint a rendes kenyér, mert pont az hiányzik belőle, ami a kenyeret kenyérré teszi. Milyen liszted van? Én mindig teszek bele burgonyapelyhet, hogy egy kicsit lazítson rajta. Mondjuk nekem az is gond, hogy se tejet se tojást nem tehetek bele. Általában van a csomagoláson egy recept, amit kipróbálhatsz, de ha keresgélsz a neten sok receptet megtalálsz. Erre én is kíváncsi lennék, hogy miért akarsz vagy kell váltani?
2011. okt. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom, gluténérzékeny. Ma már volt egy ilyen kérdés, de nem ugyanez. Lehet, hogy ugyanaz tette fel.
2011. okt. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én tettem fel az előző kapcsolódó kérdést is. Az oka nem a divat, hanem, hogy az unokahugomnál glutén érzékenységet diagnosztizáltak, így nekem nem, de neki váltanmia kell... Emiatt járom körbe a témát, hogy segítsek a családjának... Ha a divatot követném, akkor a mekis sajtburger receptjét kérdezném :) Köszi a kommenteket.
2011. okt. 6. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!