Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik husiból milyen ételt...

Melyik husiból milyen ételt főzhetek süthetek?

Figyelt kérdés

Olyan oldalt keresek ahol le van írva, hogy az állat melyik részéből mi készíthető.....

Nyakamba szakadt az egész háztartás és mellé 2 pasi etetése. Husokban viszont még kedző vagyok...Nagyon ciki mindig a hetestől megkérdeznem melyik húsból tudok, pl finom pörit vagy tefjölösszeletet főzni...és bármit mondhat, hinnem kell neki:(


2008. márc. 15. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

fordíts a dolgon, ne kérdezd, hanem mond meg, hogy mit akarsz főzni. pl. "pörköltnek való marhahúst szeretnék" senki nem fog hülyén nézni, hanem pl. azt kérdezi: "lábszár jó?" erre te bólintasz. :)


egyébként meg nem kell kétségbe esni, majdnem bármiből lehet bármit főzni :)

2008. márc. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
A Horváth Ilona szakácskönyvben benne van mindegyik állat része, és hogy melyikből mit érdemes főzni.
2008. márc. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

sertés lapockából szerintem sokkal finomabb pörit lehet főzni mint a combból nemrég jöttem rá.Lapockából lehet tokányt készíteni,gombás,borsos stb.valamint gulyás levest is.A tarja natur sütve különböző fűszerezéssel finom,és én még lecsós szeletet is abból szoktam készíteni.A comb,lapocka,egybe sütve is fini.Az oldalas szintén sütve.A dagadót meg lehet tölteni,ha kéred a hentes felszúrja neked,simán töltés nélkül is meg lehet sütni.Rántani lehet a combot és a karajt meg a tarját is ,ez utóbbi kicsit zsírosabb így.A rövid karajon található az un.szűzpecsenye rántva,sörtésztában kisütve,naturon gombával különféle szószokkal isteni.Csülök sörben sütni/összevágod a csülköt kb 10 centis darabokra sózod,kicsit állni hagyod majd lisztbe forgatva hirtelen mindkét oldalát kisütöd.Tepsibe rakod és a következő keverékkel nyakon öntöd:1 doboz sör ugyanannyi víz 2 evőkanál mustár 2 gerezd zúzott fokhagyma,kis só őrölt bors,őrölt gyömbér,ezt jól összekevered,ráöntöd,lefedve fóliával kb 1 órát sütöd,majd lepirítod.Isteni.Lehet a csülköt pékné módra is készíteni.

Szárnyasok grillezve,rántva,tejfölös paprikásan,kivéve a kacsa az csak sütve.Marha lábszár és nyak kíváló pörinek így vegyesen a kettő a legjobb.Marha fehérpecsenyeből sültet lehet készíteni.Marha leveshús én így szoktam kérni ha nem eszed meg a levesből másnap fini vadast lehet készíteni.

2008. márc. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Horvát Ilona szakácskönyve nekem is megvan,és én is onnan lesem,hogy a marha vagy sertés alkatrészekből milyen kaját érdemes készíteni.
2008. máj. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!