Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Torta sütés? Honnan tudom...

Torta sütés? Honnan tudom csak egy sima receptből, hogy hány szeletes lesz a tortám? Vagy az attól függ, hogy mekkora a tortaformám?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, mekkra formában sütöd. Bár szerintem a receptek többsége, egy normál tepsivel számol. Ha kisebbel,akkor azt jelezné (talán) a recept. Ez körforma esetében kb 24-26 cm átmérőjű.
2011. okt. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A receptben meg kell adni, hogy hány szeletre szól, de ha nem teszik, általában 16 szeletes tortát értenek alatta.

Amúgy mindig a tojások mennyiségét figyeld. Egy normál 16 szeletes torta amit 3 esetleg 4 rétegre vágsz, 7-9 tojásból készülhet, ezt 24 cm átmérőjű formában szoktuk sütni.

Véletlen nem te voltál a sacheros kérdező? :)

2011. okt. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem, én még nem kérdeztem sütés-főzés témakörben eddig :-)
2011. okt. 12. 14:44
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem a 24 cm-es formával lesz 16 szeletes a torta.

persze. ha az ember szépen, pontosan vágja:))

2011. okt. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!