Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szilikonos muffin formában...

Szilikonos muffin formában szépen megsül illetve könnyen kivehető a sütemény?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen : De nem érdemes költeni rá : Mert a sima tepsiben is megtörténik ugyan ez. Az olcsó szilkonos forma gagyi hamar büdös lesz ,és nem tudod a süti szzagott kimosni belőle. A minőségi meg nagyon drága 6000ft -tol kezdödik. Én még mindig a hagyományos sütö eszközökre szavazok :

Persze mindenki döntse el ,hogy mi a jó neki.

2011. okt. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel, nekünk az olcsóba mindig beleég, a másik meg eléggé drága volt... Ennek ellenére szerintem érdemes venni, én nagyon szeretem, megkönnyíti a muffin sütést :)
2011. okt. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a szilikonost ugyan úgy ki kell kenni mint a simát. vegyél inkább nem szilikonosat.
2011. okt. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! ajándékba kaptam. :) Kíváncsi voltam a tapasztalatokra, mert én is "idegenkedek" tőle.

Olcsóbb szilikonnak néz ki.

2011. okt. 17. 19:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon elégedett vagyok a szilikonossal, kikenés nélkül is kijön belőle minden - időnként kikenem ezért egy kis vajjal, mert egyes sütiknek jót tesz, de ez csak az én heppem :)

Az egyetlen negatívum, amit tapasztaltam, hogy a szilikonosra ha ráég valahol valami, akkor ott megváltozik a színe, és nem lehet lemosni. De ez csak esztétikailag ront a formán.

Szóval én a szilikonosnak adom a pontot.

2011. okt. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én többet nem adnék pénzt szilikon formáért. nekem 12 db van egyedi, csodaszép színekben volt, amikormegláttam és megszerettem...

azóta sült barna, felismerhetetlen színei vannak, de ez lenne a kisebbik baj. a bordákba rendre belesül az édes muffin, bár azért némi hűlés után ki tudom fordítani belőle. de lemosni rémálom, egy napig kell áztatni őket, és kefével kisikálni a bordákat.

érdekes, a krumplis muffin nem sül így bele.

szóval elővettem a régi gagyi fém (valamikor bevonatos) tepsit és papírkapszlival sütöm az édes muffokat.

2011. okt. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem is szilikonos formám va, csak én papírt is teszek a szilikonba, úgy sokkal jobb :).
2012. máj. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a kezdetben emberi áron kapható szilikonformákat én sem szerettem, ugyanazok a problémáim voltak vele, mint amit már előttem leírtak - magas hőtől való elszíneződés, nehézkes tisztítás - , de a kérdés feltevése azóta eltelt három év, és azóta már mindenütt megjelentek a kitűnő minőségű, elérhető árú szilikon formák, és miután a kezdetieket kidobtam, vettem újakat, nagyon jó minőségűeket, egyáltalán nem drágán, így rengeteg féle formám van, és imádom őket, mert ezek el sem színeződnek, és tisztítani is könnyű őket, pedig nem szoktam kikenni sem őket újabban...
2014. dec. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

tapasztalatom szerint az Aldiban, Tchibóban, Lidlben, Intersparban nagyon jókat lehet időszakosan kapni, és ezek tényleg tutik, plusz nagyon jó árban vannak - a minőséget egyébként már ránézésre is meg lehet ítélni, na meg a szilikon vékonysága is iránymutató, a nagyon vékonyaknak nincs tartása, nehéz tisztítani őket, és gagyi minőséget képviselnek többnyire, olyat ne vegyen senki, ha jót akar. ;)


amúgy pedig nagyon praktikus dolog aminőségi szilikon, nem veszi át a szagokat, és nem is ad semmilyen mellékízt a sütiknek, mint az olcsó kínai cucc; na és pl. a szilikon gyúrólap is milyen praktikus már? nem tapad rá a ragadósabb tészta sem, és egészen minimális helyet foglal az amúgy is zsúfolt konyhámban, amikor használaton kívül van - ahogyan az egymásba rakosgatható kis muffinformák is, és nem kell vigyáznom, hogy lejön róluk a teflonbevonat, satöbbi... hát nem? :)

2014. dec. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!