Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A főtt tésztát miért szokták...

A főtt tésztát miért szokták leöblíteni vízzel? És hideggel vagy meleggel kell? Az olajat a főzővízbe vagy a kész tésztára kell tenni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 19. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Azért szokták leöblíteni legtöbben, mert így látták az anyukájuktól. Egyébként az a haszna, hogy a kioldódott keményítőt lemossa, valamint a tésztát lehűti, így nem ragad össze.

Az olajat oda teszed, ahova akarod, van aki a főzővízbe teszi, van aki a tésztára. Én speciel egyáltalán nem teszek rá, mert az olajos tésztától hányni tudnék (bocsi).

2011. okt. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mivel nem olajjal főzök,hanem zsírral, nem teszek sem a vízbe,sem a tésztára olajat,de zsírt sem. Csupán meleg vízzel öblítem le,hogy ne legyen mászkos. Ha kell,az étel szaftjából teszek a tésztára.
2011. okt. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Fehér ragacsos réteg csapódik ki főzéskor, azért kell leöblíteni, hogy ne legyen nyálkás.

Én meleg vízzel öblítem, mert a hideg teljesen lehűti, és hideg lesz a készétel (akár köretnek kell, akár pl. túrós csuszához).

Vízbe is teszek olajat, s mikor elkészült akkor is egy picit rá, hogy ne ragadjon.

2011. okt. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

jól írták, a keményítőt kell leöblíteni róla. én egy tál langyosvízbe szedem szűrőkanállal, abban kézzel átforgatom, majd szűrőbe teszem, hogy lecsöpögjön.

egy nagyon kevés meleg zsírra teszem, átforgatom, így nem ragad össze.

2011. okt. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindig hideg vízzel öblítem le. Én úgy hallottam, hogy a tészta képes gőzben is tovább főni, ezért kell/javasolt leöblíteni. (Persze ezen is lehet vitatkozni.)

Olajat teszek a főzővízbe, és leszűrés után a tésztára is, de csak egy keveset. Nem szeretem, ha a tészta tocsog az olajban.

2011. okt. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. okt. 19. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!