Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van olyan ételízesítő, ami...

Van olyan ételízesítő, ami nem tartalmaz, színezéket, tartósítót, egyéb káros anyagot? Sokat főzök és szeretnék jobban odafigyelni mit eszünk.

Figyelt kérdés
2011. okt. 19. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
A férjem liszt érzékeny ezért nekünk sem mindegy: A Metró áruház saját márka nevén futó füszerek ilyenek. Évek óta ezeket használom. /Metró,vagy Horeca néven találod meg / Van ételizesitő is::.
2011. okt. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

A konyhasó. Minden más ételízesítőben van valami mű.

Tessék fűszereket, és zöldséget, stb. használni4

2011. okt. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Tesóban bio vegeta, abban nincs semmi mű. Csak sajnos nagyon drága.

Vagy csinálj házi vegetát, én is azt használok.

Ezen az oldalon a szöveg alatt van a recept:


[link]

2011. okt. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Az a legegyszerűbb, ha normális fűszereket használsz. Ezekben nincs semmi színezék, tartósító. Elég hamar meg lehet tanulni, hogy mit milyen fűszerekkel érdemes fűszerezni, az ételízesítőt egy az egyben kiváltják.
2011. okt. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Anyukámmal mi is házi darált zöldségeket teszünk el sóban.egyenlő arányban, sárgarépát, gyökeret, zellert, petrezselyemzöldet és zellerzöldet.

kilónként számolva 20 deka sóval,kis csavaros üvegekbe töltjük.

pritaminpaprikát, és petrezselyemzöldet is ezzel a módszerrel teszünk el, ha már szűkös a fagyasztó kapacítás.

főzéskor viszont be kell számítani, hogy sósak ezek a fűszerek, szóval óvatosan a sózással.

2011. okt. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
* az egyenlő arányt a gyökérzöldségekre értettem, nem kell kilószám a zöldje:))
2011. okt. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
90%

Én Reform Vito ételízesítőt használok. Auchanben láttam utoljára, bár én a helyi Coop üzletben veszem.200 g kerül 269 ft-ba.

Összetevők: tengeri só ( 55 %)sárgarépa, paszternák, vöröshagyma, petrezselyemzöld,petrezselyemgyökér, fokhagymapor gyömbér,kurkuma,élelmiszerszínezék(kurkumin)

A kurkuminról nemrég olvastam, hogy hatásos lehet a rákos sejtek ellen. [link]

2011. okt. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Igen, a vegabond ételízesítője. Én ilyet használok.

[link]


A dm-ben, rossmanban, bio boltokban, sőt auchanban (bio részlegen) lehet kapni. Amúgy a dm-ben ha megállsz a bio cuccoknál, akkor 2-3 fajta hasonló terméket is találsz. Bár némelyikben van só. De ebben nincs. (Se színezék, se tartósító, se ízfokozó.)


Üdv!

2011. okt. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Van még a Róna szárított zöldség keverék (80 g). Neten képet nem találtam róla, ált 400-500 Ft körül van.

Összetétele: srépa,pasztinék,petr.,póréhagyma,paradicsompehely,zeller,par.paprika,petrezseleymgyökér,zellerlevél. Sót, tartósítószert nem tartalmaz.

2011. okt. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%
igen, van csak zöldségekből készült "vegeta". én a Herbaházban vettem Budapesten. biztos sok felé kapni. volt vagy 4 féle márka.
2011. okt. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!