Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vastag tésztás pizza recept?...

Vastag tésztás pizza recept? Ami bevált?

Figyelt kérdés

Meg szüntek a Pizza Hutok ,és az ő tésztájukat szeretük :

tudom a net tele van ,de jót szerenénk enni .


2011. okt. 30. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy 37x40 cm-es tepsibe kb. 2-2,5 cm vastag szokott lenni ez a tészta:

75-80 dkg liszt, 5 dkg friss élesztő vagy 2-2,5 zacskó porélesztő, 4-5 dl tej, 2-3 e.k. olaj vagy 2 e.k lágy margarin, 1 tk. só, 1-2 e.k. cukor.

Elkészíteni el tudod, vagy azt is írjak? Vagy nem ez kell??

2011. okt. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

60 dkg liszt, 1 evőkanál olaj, 1 kávéskanál só, 2 evőkanál tejföl, 1 bögre tej, élesztő, 1 kávéskanál cukor.


kis csészébe beleraksz cukrot ás tejet meglangyosítod belerakod az élesztőt (por állagút szoktam) megvárod míg felfut.

Közben a lisztet belerakod kelesztő tálba rá az olaj a só és a tejföl, ha felfutott az élesztő azt is beleöntöd majd a bögre tejet is( én ezt dagasztó robotkarral szoktam összekeverni) de lehet fokozatosan is hozzáadni a tejet és közben egy fakanállal összekeverni, zsemlenagyságú tésztát formázni belőle, rá tető, 1 órát kelni hagyni.

Ha megkelt nyújtani és olajozott tepsibe tenni( mi nem szoktuk kerekre)erre ízlés szerint teszel cuccokat előmelegített sütőben sütöd. Nem tudok fokokat gáztűzhelynél 10 perc nagylángon szokott és 5-7 perc kislángon szokott menni. Mi ketchupot szoktunk tenni alapnak arra gépsonka kukorica gomba meg sajt. Tegnap csináltunk pont X-faktorhoz, marha finom! :)

2011. okt. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm !!! Mind a két receptet kiprobálom !!!
2011. okt. 30. 12:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nagyjából így szoktam csinálni:

[link]


Viszont én kockaélesztővel, abból egy kiló liszthez kell 1 kb.

+ én teszek bele bazsalikomot, néha majorannát, fokhagymás sót is, ami eszembe jut.

2011. okt. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!