Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Házi (nyers) tejet hogy lehet...

Házi (nyers) tejet hogy lehet fagyasztani?

Figyelt kérdés
még nyersen és kiolvadás után kell forralni? vagy előbb forraljam és úgy fagyasszam?
2011. nov. 22. 09:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Tejet akárhogy fagyasztod,kiolvadva nem lesz jó. Kiválik belőle a savó.
2011. nov. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
pasztörizálás nélkül felesleges fagyasztani, ráadásul veszélyes is, de az elsőnek igaza van...inkább csinálj belőle sajtot, túrót, joghurtot
2011. nov. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

nyersen fagyaszd le, mert forralva elválik a zsírja, vagyis föle lesz, mivel nem homogenizált, mint a bolti.

mindenképpen műanyag palackaban fagyaszd és ne legyen csurig töltve, mert a tágulni fog. utána szobahőn kiengedve felforralhatod, és használhatod , amihez kell.

nagyon sok műa.palackos tejet fagyasztottam már le, sőt friss dobozosat is (nem uht) és kutya baja kiolvasztás után.

üdv-tejes-

2011. nov. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

a tej 90 %-a víz, szóval nem a savó válik ki belőle. tudom miről beszélek,kiolvadva ugyanolyan, mint frissen!!

előző:)

2011. nov. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

hát kb 10 éve vezetek háztartást

a szomszédból rengeteg tejet kapok, és ezért fagyasztani szoktam a felesleget (arra az időszakra, amikor nem tejel a szomszéd tehene)

kiolvasztva is ugyan olyan, mint frissen

nyersen fagyasztom

felhasználás előtt kiveszem, szobahőmérsékleten olvasztom, és utána forralom

eddig még nem tapasztaltam azt, amit a hozzáértő első válaszolók írtak, de biztos nekik van igazuk :)

2011. nov. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam házi tejet fagyaszatni.Műanyagpalackban, nincs teljesen tele, 0,5-1 dl kiöntök belőle.Nem forralom fel csak mikor kiveszem a fagyasztóból.Régóta így csinálom soeme volt semmi baja, miután felforralom olyan mint frissen.
2011. nov. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

Tökmindegy, hogy fagyasztod. Mi nagy tételben szoktunk házi tejet venni (20-25 litert egyszerre), ha van időnk, akkor azonnal felforraljuk és utána fagyasztjuk le, ha nincs, akkor nyersen fagyasztjuk (bár ez nem jó, mert utána kétliterenként kell forralni, áááá).

Mindkét esetben teljesen jól használható a tej, az íze se lesz rossz tőle.


Bolti tejjel mondjuk nem próbálkoznék, abba beleraknak mindenféle dolgot, ami nem tej, és az leeht, hogy tönkremegy a fagyasztástól.

2011. nov. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

utolsónak, a "bolti" tejbe sem raknak semmit!!! ha nem tudod, ne alkoss vélemyényt...

az özembe érkezéskor a tejet hőkezelik, külonféle hőfokon attól függően, hogy milyen lesz belőle, friss, féétartós (esl-21 nap) vagy uht. a zsírt mechanikus úton homogenizálják, hogy minden cseppjében azonos legyen a zsírtartalom. a zsírtartalmat beállítják a rendelés (fogyasztói igény ) alapján. azután csomagolják zacskóba, műa. kancsóba, műa. flakonba , tetra dobozba (hasáb) vagy uht tecnológiával hosszanfriss kiszerelésbe.

mindegyiket lehet fagyasztani!!!

a tej az tej, nem kell hozzáadni semmit. amiből pedig elvesznek egyes gyártók (fehérjekivonás) nem viselhetik a TEJ nevet.

-tejes-

2011. nov. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

akkor nyersen fogom fagyasztani, de nem teszem tele a flakont.


lehetne vitázni a bolti tejről, de nincs értelme. én is jártam már úgy, hogy zacskós tejet frissen lefagyasztottam, kiengedés után valami egészen fura dolog lett belőle, még szaga sem volt, de egyátalán nem nézett ki tejnek (inkább egy fehér szivacsnak meg némi víznek).

2011. nov. 22. 16:39
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

akkor, csak azt hitted, hogy friss, de nem volt az. az a tej már alvadásnak indult. amúgy pedig a fagyasztott tejet kiengedés után alaposan össze kell rázni, mert csak úgy lesz egynemű újra.

le lehet pontozni a a válaszaimat, de 42 évet dolgoztam a szakmában, tudom mit írok, nem beszélek mellé:))

2011. nov. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!