Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hagyma lekvár? Recept ami...

Hagyma lekvár? Recept ami nektek már bevált?

Figyelt kérdés
2011. dec. 7. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:

almás-lilahagymás csatnit szoktam húsok mellé csinálni.ha érdekel délután leírom.

üdv.

2011. dec. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 doboszoli ***** válasza:
Ha kérhetném, írd le.
2011. dec. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már kijöttem Gundel Talponállójából, így máris írom:))

Hozzávalók:5 ek. cukor, egy deci borecetvagy almaecet, vagy fél deci 10 %-os ecet.,

(látod, most is csak a decikről beszélek:))

4 deci víz,60-70 deka lilahagyma, 30-40 deka alma, egy darabka fahéj, 2-3 szegfűszeg, 10-12 szem egészbors, csilipaprika egy darab (ízlés szerint)

a hagymát és az almát megtisztítjuk, kockára illetve félkarikaára vágjuk.

a cukrot karamellizáljuk és felöntjük az ecetes vízzel. amikor a cukor elolvadt beletesszük az alapanyagokat.

gyakori kevergetés mellett dzsemsűrűségűre főzzük. kb. másfél óra.

ebből a mennyiségből kb 2 db 450 ml-es befőttes üvegnyi lesz. forrón az üvegekbe töltjük.

mindenféle sült mellé kitűnő kiegészítő, sőt csak sima pecsenyezsíros kenyérrel is nagyon finom.

ha hónapokig akarjuk tárolni, egy csipet nátriumbenzoátot keverjünk bele.

speciel jómagam nem szoktam eltenni, mert ez a két kis üveg nagyon hamar elfogy, és nem nagy cucc másikat főzni. vöröshagymából is (főleg, az az édes sonkahagyma) finom.

üdv:)

2011. dec. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 doboszoli ***** válasza:

Köszönöm!

Izgalmasnak tűnik, ki fogom próbálni.

Lila helyett vöröshagyma??

2011. dec. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

helló! én mindig lilából csinálom, de egyik ismerősöm, akinek adtam a receptet, sonkahagymából csinálta, és imádja a családja.

Őt is meg hagymacsatnit is:))

üdv.

2011. dec. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!