Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a különbség a por élesztő...

Mi a különbség a por élesztő és a kocka élesztő között?

Figyelt kérdés
Ha nincs itthon a sütihez sima kocka élesztőm, akkor nyugodtan tehetek bele por alakút is? Nem tudom, hogy a kettő miben különbözik egymástól?
2012. jan. 17. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
A por a szárított változat, ugynaúgy használható. Elvileg futtatni sem kell, de ha hagyományosként kezeled attól se lesz semmi baja. 1 csomag porélesztőkb fél kg liszthez elég, vagyis a 25 dkg-os rendesnek felel meg, ha jól tudom.
2012. jan. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25 g-os ;)
2012. jan. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocs, jogos :) Elírtam :)
2012. jan. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, egy kocka élesztő egy kiló liszthez elég, egy szárított pedig fél kiló liszthez. Az pedig a recepttől függ, hogy felfuttatod-e tejben, vagy csak hozzákevered a liszthez.
2012. jan. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Ja, és nézd meg a szavatosságát, mert ha netán lejárt, kétes az eredmény.
2012. jan. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Akkor lényegében teljesen mindegy, hogy melyiket használom, igaz? pont amelyik van itthon? :-)
2012. jan. 17. 10:12
 7/8 anonim ***** válasza:
én port szoktam használni, és szokott működni
2012. jan. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szabolcs_'981 ***** válasza:

Az élesztő víz tartalmát meleg levegővel történő szárítással csökkentik. Granulátum formában hozzák forgalomba, légmentesen zárt csomagolásban, mert a levegő oxigénje károsan hat a kelesztő képességre. 1 Kg szárított élesztő körülbelül 2,8 kg sajtolt élesztőnek felel meg.


(wikipédia)

2014. szept. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!