Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha valaki nem tud kelt tésztát...

Ha valaki nem tud kelt tésztát csinálni olyat mint a nagyszüleink az illető tényleg nem ér semmit a konyhában?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok a párommal 1 éve házasok . A hétvégén anyóséknál voltunk nagy vendégségben kb 15-20 an...

Vittem egy fekete erdő tortát ,és lajcsi szeletet ,a vendégek megdicsérték a sütimet . Valahogy a kelt tésztákra került a szó anyós lazán a következőt mondta aki nem tud jó kelt tésztát csinálni az nem lesz soha jó háziasszony és ne ért a főzéshez... Rám nézve nekem célozva!!!

Nem mertem ,vissza szólni,mert tényleg tud jó kelt tésztás sütiket csinálni.

Megtanitani meg senkit ,nem tanit semmire a konyhába . Ilyenkor azt szokta mondani ,hogy nekem is kell ,hogy valamire majd a halálom után azt mondják ,hogy de jó lenne még ebből vagy abból enni. Igy elviszem magammal a sirba ...

Mit gondoltok erről ?????


2012. febr. 14. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Tuti irigykedik, mert ő meg nem tud olyan krémes sütiket csinálni mint te!

Egyébként meg elég paraszt, ő sem az anyja cicijéből szívta ki a tudást..

Ne foglalkozz vele, egyébként én tudok csinálni király kelt tésztát, de most vetünk kenyérsütőt, az meg magától megcsinálja, nem kell összekoszolni a konyhát, akkor meg minek csinálnám.

Ne foglalkozz az ilyen emberekkel.. Másra nem tud ezek szerint felvágni.

2012. febr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*vettünk :)
2012. febr. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valóban azt a szakácsnőt tartják jónak,aki mindent jóízűen tud elkészíteni. A megfelelő alapanyagokat használja,csirkemellből nem főz pörköltet vagy brassóit,hanem combból,vagy sertéshúsból. Rántott húst sem süt csirkemellből,hanem pl. karajból.

De ha valaki nem tud mindent,az sem rossz szakácsnő. Legfeljebb nem profi.

Ami anyósodat illeti:ostobaság tőle,azt hinni,hogy csak ő tud jó kelt tésztát sütni. Az én anyósom is nagyon finomakat sütött. De azt mondta,és ez igaz is: nem elég,ha a kelt tészta receptje jó. A siker csak akkor biztos,ha jó a liszt.rendesen kidolgozzák a tésztás,és a sütő is jó. Sőt! Nála is előfordul,hogy nem úgy sikerül,ahogyan szeretné.

Ne izgasd magad a megjegyzése miatt. Ha akarod,te is megtanulhatod a kelt tészták készítését. Lehet,hogy a tied még jobb is lesz,mint az övé.

2012. febr. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rántott húst karajból nem szeretjük, csak csirkemellből és nyakasorjából!! :) Ízlések és pofonok...
2012. febr. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!